2018-11-07

Bezpiecznie i czysto na ścieżkach rowerowych

 

kompleksowe sprzątanie

ścieżek rowerowych

Jesienne porządki na ścieżkach rowerowych. Dla bezpieczeństwa i estetyki miasta trasy oczyszczane są w tym roku już kolejny raz.

Trwa kolejne w tym sezonie kompleksowe sprzątanie ścieżek rowerowych. Nie tylko dla estetyki, ale głównie ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, z tras wymiatane są przede wszystkim liście, które – szczególnie mokre – mogą powodować ryzyko poślizgu. Ze ścieżek zamiatane jest również szkło, piasek i inne odpadki.

Od wiosny do jesieni ścieżki są kompleksowo sprzątane co najmniej 4 razy

Gruntowne porządki na ścieżkach prowadzone są systematycznie od wiosny do jesieni co najmniej cztery razy. Do tego trasy sprzątane są także interwencyjnie, jeśli taka potrzeba zostanie zgłoszona przez kontrolerów ZOM lub mieszkańców za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

 

Porządki zlecone przez Zarząd Oczyszczania Miasta obejmują około 400 km ścieżek wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, co stanowi ok. 80% tras w Warszawie. Za pozostałe odpowiedzialni są inny zarządcy, m.in. Urzędy Dzielnic i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

drukuj stronę