2018-05-09

Chodniki do szorowania

 

szorowarka wyszoruje

57 tys. m2 chodników

Szorowarka znów na warszawskich chodnikach. Aż do jesieni wybrane trotuary przy reprezentacyjnych ulicach będą sprzątane na mokro.

To już kolejny sezon, w którym w reprezentacyjnych miejscach Warszawy – na Krakowskim Przedmieściu i ul. Świętokrzyskiej pojawia się nowoczesny sprzęt myjący chodniki. Szorowarka wyposażona w trzy obrotowe szczotki sprząta na mokro, a woda z zanieczyszczeniami od razu jest zasysana do zbiornika.

Szorowarka myje chodniki w reprezentacyjnych miejscach – tu ul. Krakowskie Przedmieście

Krakowskie Przedmieście i ul. Świętokrzyska to łącznie ok. 57 tys. m2 chodników do wyczyszczenia, a szorowarka na każdej z ulic pracuje w czasie kilku kolejnych dni. Na przykład umycie chodników na Krakowskim Przedmieściu, na całej szerokości po dwóch stronach ulicy, od pl. Zamkowego do pomnika Mikołaja Kopernika trwa pięć dni i wymaga użycia 2200 litrów wody.

Mycie będzie odbywało się regularnie aż do jesieni ze średnią częstotliwością dwa razy w miesiącu.  

Szorowarka ma niewielki rozmiar pozwalający na poruszanie się po chodnikach

Mycie chodników przy tych reprezentacyjnych ulicach to działanie, którym – ze względu na prestiżowych charakter lokalizacji – wspieramy administratorów, którzy są ustawowo zobowiązani do regularnego dbania o czystość chodników przylegających do nieruchomości.

drukuj stronę