2017-08-10

Czysto na przystankach

 

Oczyszczanie

1000 wiat

Rozpoczęło się mycie wiat na przystankach ZTM. Tysiąc przystanków zostanie oczyszczonych z nielegalnych ogłoszeń i graffiti, dokładnie umyte zostaną szyby, ławki i gabloty.

Dbamy o czystość na warszawskich przystankach autobusowych i tramwajowych – to jedno z nowych zadań Zarządu Oczyszczania Miasta, które należy do naszych kompetencji od 1 lipca 2017. Właśnie rozpoczęło się systematyczne czyszczenie ok. 1000 wiat przystankowych, które potrwa do jesieni.


W wiatach przystankowych dokładnie myte są szyby, gabloty i ławki

100 wiat tygodniowo jest dokładnie mytych, usuwane są nielegalnie naklejane ogłoszenia i graffiti, czyszczone są szyby, dachy, gabloty i ławki. Prace prowadzone są nocami i nad ranem, aby nie zaburzać komfortu podróżujących w czasie szczytów komunikacyjnych.


Z szyb zrywane są nielegalne ogłoszenia, usuwane jest graffiti i inne zanieczyszczenia

Oczyszczanie terenów wszystkich przystanków odbywa się przynajmniej raz dziennie, a tam, gdzie to konieczne, częstotliwość sprzątania jest odpowiednio zwiększana. Reagujemy również na zgłoszenia mieszkańców – nagłe zaśmiecenia wymagające interwencyjnego posprzątania czy zauważone skutki wandalizmów można przez całą dobę przekazywać przez portal Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub telefon 19115.

drukuj stronę