2019-08-13

Kolorowe lato na pętlach

   

 

7500

letnich kwiatów

na pętlach

Surfinie, begonie, pelargonie, ale i bataty – latem pętle komunikacji miejskiej dekorują kompozycje z 7,5 tysiąca ozdobnych roślin.

Na sześciu krańcowych przystankach pasażerom komunikacji miejskiej oczekiwanie uprzyjemniają kolorowe aranżacje z kwiatów i roślin ozdobnych. Bataty i pokrzywki na Nowym Bemowie, pelargonie i dekoracyjne trawy na rondzie Wiatraczna i  Żeraniu, begonie na pętli przy Esperanto, surfinie w Wilanowie oraz niecierpki na Okęciu – łącznie to 7,5 tys. roślin w kaskadowych kwietnikach.

Rośliny ozdabiające pętle to dość nowy pomysł architektek krajobrazu z Zarządu Oczyszczania Miasta na uatrakcyjnienie przestrzeni przystanków – pierwsze w historii kwiaty zakwitły tam  w ubiegłym roku. W tym czeka nas jeszcze jedna zmiana dekoracji – jesienią na pętlach pojawią się wrzosy i kapusta ozdobna.

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o zieleń na około 60 pętlach warszawskiej komunikacji miejskiej, z czego na ponad 20 kwitną sezonowe rośliny. Pozostałą zielenią w Warszawie – parkową oraz przyuliczną – zajmują się inni zarządcy terenów, m.in. Zarząd Zieleni oraz urzędy dzielnic. 

drukuj stronę