2020-08-12

Porządek i bezpieczeństwo przez całą dobę

Już 4 tysiące razy interweniowało w tym roku Pogotowie Porządkowe ZOM. Ekipy ekspresowo sprzątają z ulic nagłe zanieczyszczenia, które mogłyby stanowić zagrożenie dla użytkowników dróg.

 

Rozlane paliwo, pozostałe po wypadku fragmenty karoserii czy żwir, który wysypał się z ciężarówki – gdy znajdą się na jezdni, mogą spowodować poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Działające całodobowo Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta interweniuje i dokładnie sprząta z ulic nagłe zanieczyszczenia, aby jak najszybciej przywrócić bezpieczeństwo na drodze. W tym roku ekipy Pogotowia wyjeżdżały już 4 tysiące razy.

Po wypadkach z jezdni usuwane jest rozbite szkło i fragmenty karoserii

1400 interwencji to sprzątanie po wypadkach – Pogotowie Porządkowe zjawia się na miejscu zdarzenia wraz z innymi służbami – policją, strażą pożarną czy pogotowiem ratunkowym. Szybkie usunięcie pozostałych na jezdni elementów pojazdów, rozbitego szkła czy wycieków paliw usprawnia przywrócenie ruchu.

Plamy z olejów i paliw na jezdni stwarzają zagrożenie poślizgiem, dlatego ważna jest ich neutralizacja i  posprzątanie, co jest jednym z najczęstszych zadań podczas interwencji Pogotowia Porządkowego. Wśród rozlanych na warszawskie jezdnie substancji zdarzają się mniej typowe, jak na przykład olej spożywczy, miód czy płynna czekolada. W tym roku ekipy Pogotowia Porządkowego posprzątały już plamy o łącznej powierzchni 94 tys. m2. Interwencje często dotyczą też ładunków, które spadły z przewożących je samochodów – były to zarówno ogromne szyby i meble ogrodowe, jak i piach czy gruz.

Pogotowie Porządkowe neutralizuje i sprząta plamy z olejów i paliw

Ekipy Pogotowia Porządkowego ZOM są w gotowości do sprzątania również w czasie świąt państwowych, przemarszów i manifestacji oraz imprez sportowych. Interwencję podejmują na sygnał z centrum dowodzenia w Zarządzie Oczyszczania Miasta. To tu trafiają informacje od policji, straży miejskiej, straży pożarnej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Warszawy oraz kontrolerów ZOM całodobowo monitorujących miasto.

drukuj stronę