2018-05-22

Sprawdź kiedy sprzątana jest Twoja ulica

 

Kiedy 

sprzątane są ulice?

 

Każdej nocy w Warszawie sprzątane są ulice. W ciągu tygodnia wyczyszczonych jest 1300 km dróg. Dzięki wyszukiwarce z kalendarzem sprzątania można sprawdzić termin porządków w konkretnym miejscu stolicy.

Zamiatarki i zmywarki co noc czyszczą na mokro warszawskie ulice. Prace prowadzone są według ustalonego harmonogramu – każda z podlegających ZOM dróg sprzątana jest przynajmniej raz w tygodniu, przez cały tydzień łącznie oczyszczane jest 1300 km jezdni. W wyszukiwarce można znaleźć terminy porządkowania tylko tych ulic, którymi zajmuje się Zarząd Oczyszczania Miasta, czyli dróg krajowych wojewódzkich i powiatowych.

Wyszukiwarka z kalendarzem sprzątania pozwala na sprawdzenie, w które noce w tygodniu sprzątanie prowadzone jest na konkretnej ulicy. Po wyszukaniu jej nazwy wystarczy kliknąć na mapę, by zobaczyć dane dotyczące terminów prac. Kalendarz sprzątania dostępny jest pod adresem http://zom.waw.pl/ulice/kalendarz-sprzatania.

Oczyszczanie ulic zlecane przez Zarząd Oczyszczania Miasta odbywa się nocami i obejmuje część stołecznych dróg. Pozostałe ulice o kategorii gminnej podlegają urzędom 18 warszawskich dzielnic, drogi ekspresowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, uliczki osiedlowe – administracjom i wspólnotom mieszkaniowym.

drukuj stronę