2017-10-23

Wolontariacka pomoc dla Lotynia

32 pracowników Zarządu Oczyszczania Miasta pomogło poszkodowanym w nawałnicach na Pomorzu. Wzięli udział w drugim już wolontariacie pracowniczym na rzecz mieszkańców wsi Lotyń zorganizowanym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Jesteśmy dumni, że tak liczna grupa pracowników Zarządu Oczyszczania Miasta zaangażowała się w bezinteresowną pomoc dla mieszkańców Lotynia. Miejscowość została nawiedzona w sierpniu przez nawałnice, które spowodowały gigantyczne zniszczenia. Straty były tak duże, że do tej pory nie udało się z nimi do końca uporać.

Pracownicy ZOM podarowali poszkodowanym swój czas i energię. „Po prostu chciałem dać coś z siebie. Nie zastanawiałem się długo, właściwie od razu podjąłem decyzję – jadę” – wyjaśnia Adam Nowak pracownik Działu Oczyszczania Mechanicznego.  Wolontariusze przez dwa dni porządkowali las, wykonywali też prace remontowe przy zniszczonych domach odgruzowując je, łatając dachy czy  oczyszczając piwnice budynków z mułu.

Miasto Stołeczne Warszawa już po raz drugi włączyło się we wsparcie dla Lotynia organizując w ramach wolontariatu pracowniczego. Pomoc pracowników Zarządu Oczyszczania Miasta  spotkała się z wdzięcznością mieszkańców i uznaniem dyrekcji oraz kolegów. Po raz kolejny przekonaliśmy się,  że możemy na siebie liczyć.

drukuj stronę