3,4 mln m2        chodników

Od listopada do marca umownie, a w rzeczywistości w zależności do warunków pogodowych, oczyszczaniem objętych jest 3,4 mln m2 terenów dla pieszych, w tym 900 tys. m2 terenów przystanków komunikacji miejskiej. Zadaniem firm realizujących te prace na nasze zlecenie jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez odśnieżanie i zapobieganie śliskości chodników, przejść dla pieszych, kładek, schodów, dojść do stacji metra i przystanków ZTM. 
Do działań interwencyjnych, zgłaszanych przez mieszkańców, wysyłamy 122 pracowników podzielonych na zespoły szybkiego reagowania

Prace zimowego utrzymania wykonują też osoby zgłaszające się do odpracowania wyroków sądowych na prace społecznie użyteczne. 

Za oczyszczanie wielu terenów w m.st. Warszawa, w tym miejsc postojowych w SPPN, wzdłuż dróg gminnych odpowiadają urzędy dzielnic. Część ulic w Dzielnicy Śródmieście, w tym Stare Miasto, sprzątane jest na zlecenie Zarządu Terenów Publicznych, alejki w wielu parkach oczyszczane są na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, a chodniki przylegające do posesji powinni sprzątać właściciele lub zarządcy danej nieruchomości.

Jeśli szukasz informacji o zimowym utrzymaniu miasta kliknij tu:

 

Jeśli masz uwagi dotyczące zimowego utrzymania miasta, zgłoś to przez przez portal  Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub całodobowy telefon 19115*.

*koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej

 

Galeria zdjęć

drukuj stronę