2020-09-30

Dezynfekujemy warszawskie ulice

Trwa dezynfekcja ulic. Przy wciąż niestabilnej sytuacji epidemicznej miasto znowu jest ozonowane. Ta metoda ma pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ulice w dezynfekcji

Dezynfekcja prowadzona na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta wykonują polewaczki, które zraszają wysoko ozonowaną wodą chodniki, przystanki i infrastrukturę porządkową przy ulicach. Prace prowadzone są trzy razy w tygodniu i obejmują w sumie około 400 km ulic. Polewaczki wyjeżdżają o północy i docierają do każdej z dzielnic Warszawy. Na dezynfekowanych trasach znajdują się ważne miejsca, m.in: węzły przesiadkowe, zespoły przystanków, trakty komunikacyjne z dużą liczbą przystanków autobusowych i tramwajowych czy okolice szpitali.

Polewaczka dezynfekuje przystanki autobusowe na pętli Młociny

Polewaczka dezynfekuje przystanki autobusowe na pętli Młociny

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Poza Zarządem Oczyszczania Miasta dezynfekcję przestrzeni miejskiej zleca także Zarząd Zieleni. Od początku pandemii ozonowanie objęło prawie 6900 km ulic oraz ok. 6,7 mln m2 terenów dla pieszych. To między innymi ponad 1200 przystanków komunikacji miejskiej, otoczenie szpitali i domów pomocy społecznej w 60 lokalizacjach, okolice żłobków i przedszkoli oraz blisko 140 placów zabaw i siłowni plenerowych.

Bezpieczny sposób walki z wirusem

Wysoko ozonowana woda jest bezpieczna dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Działa szybciej na bakterie i wirusy niż inne środki dezynfekcyjne. Nie wprowadza do środowiska sztucznych pierwiastków, ponieważ do produkcji potrzebne są tylko woda, tlen i energia elektryczna. Można ją wykorzystać zarówno do mycia powierzchni, jak i rozpylania.

Regularne porządki

Walce z wirusem sprzyja regularne sprzątanie miasta. Od wiosny do jesieni systematycznie zamiatamy i myjemy ulice, w każdym tygodniu 1300 km dróg. Myjemy także chodniki przy Krakowskim Przedmieściu, Świętokrzyskiej i Nowym Świecie oraz przejścia podziemne. Miesiąc w miesiąc czyścimy także wiaty przystankowe, a także tysiące koszy na śmieci.

drukuj stronę