2023-01-20

Na weekend do Warszawy wraca śnieg

Na nadchodzący weekend synoptycy przewidują wielogodzinne opady śniegu. W połączeniu z ujemną temperaturą może wystąpić gołoledź. Nasze służby są w gotowości, w miarę możliwości będziemy ułatwiać ruch pieszym i kierowcom. 

W wielu dzielnicach Warszawy w nocy z czwartku na piątek spadł niewielki śnieg, dlatego w Rembertowie, Wesołej i Wawrze działały pługoposypywarki. Najbliższej nocy i w sobotę spodziewamy się większych opadów i niskich temperatur, stąd apelujemy o ostrożność – zarówno do kierujących, jak i pieszych. Zarządców pozostałych terenów w Warszawie prosimy, aby zachowali czujność i w odpowiednim czasie podjęli działania, które zminimalizują uciążliwości dla mieszkańców wynikające z warunków pogodowych.

Służby w gotowości

Służby oczyszczania są przygotowane do podjęcia działań i likwidacji niebezpiecznej śliskości. W całodobowej gotowości do wyjazdu jest ponad 300 pługów i posypywarek, które zabezpieczą przed śliskością 1600 km jezdni, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Zlecamy również oczyszczanie 3,5 mln m kw. terenów dla pieszych – 4400 przystanków autobusowych i tramwajowych, dojścia do stacji metra, schody i kładki.

Posypywarka odśnieża ulicę
Do działań wyjechać może ponad 300 pługów

Monitoring pogody

W Centrum Dowodzenia ZOM trwa całodobowy monitoring danych, które spływają z ośrodków meteorologicznych oraz stacji pogodowych rozlokowanych na terenie miasta. Równocześnie kontrolerzy w terenie sprawdzają, jaki jest rzeczywisty stan nawierzchni. Na podstawie tych informacji podejmujemy decyzje o rozpoczęciu działań i ich zakresie.

Zimowe utrzymanie miasta

Oprócz Zarządu Oczyszczania Miasta za oczyszczanie terenów odpowiadają w Warszawie:

drukuj stronę