2023-10-24

Jesienne rośliny na pętlach

11 tys. wrzosów i kapust ozdobnych na przystankach. Udekorowaliśmy jesiennymi roślinami pętle komunikacji miejskiej.

Jesień to pora, kiedy zmieniamy kwiatowe kompozycje. Wrzosy i kapusty ozdobne zastąpiły letnie pelargonie i begonie. Pasażerowie mogą podziwiać aż 11 tys. nowych roślin, które ozdabiają krańcowe przystanki autobusowe i tramwajowe.

Fioletowe, białe i różowe wrzosy, w tle autobusy i przystanek komunikacji miejskiej

Wrzosy na pętli Żerań FSO

Kolorowo na kwietnikach

Jesienią na piętrowych kwietnikach królują wrzosy. W kaskadowych konstrukcjach na pętlach Nowe Bemowo, Esperanto, Żerań FSO i Wiatraczna prezentują bogatą paletę barw. Kwitną na kolor różowy, biały, fioletowy i czerwony. Natomiast dorodne kapusty ozdobne można zobaczyć na przystankach Wilanów, P+R al. Krakowska, Szczęśliwice, Bródno-Podgrodzie i Annopol. Wzrok przyciągają ich karbowane liście w różowych, fioletowych i białych odcieniach.

Po lewej stronie autobus, po prawej kapusta ozdobna w piętrowej konstrukcji

Kapusty ozdobne na wieży kwiatowej na pętli Bródno-Podgrodzie

Wrzosy i kapusty ozdobne to rośliny, które na miejskie kwietniki wybieramy nie tylko ze względu na swoje walory dekoracyjne. Należą one do gatunków, które sprawdzają się w jesiennych i wczesnozimowych warunkach pogodowych. Są wytrzymałe na przymrozki, dobrze znoszą wiatr i deszcz.

Już myślimy o wiośnie

Jeszcze tej jesieni zasadzimy prawie 25 tys. cebulek tulipanów. Kwiaty zakwitną wiosną na pętlach Dworzec Wschodni – Lubelska, Witolin i Metro Marymont. Aranżacje zajmą powierzchnię ponad 500 m kw.

Sezonowe ukwiecenie zmieniamy na wiosnę, lato oraz jesień. Obecna dekoracja jest zarazem ostatnią w tym roku i pozostanie na kwietnikach tak długo, jak pozwoli na to pogoda. W tym roku posadziliśmy w Warszawie w sumie ponad 33 tys. roślin.

drukuj stronę