Kosze wolne od bazgrołów
300 koszy bez pseudograffiti. W ramach warszawskiej akcji #stopbazgrołom, systematycznie myjemy nie tylko pomazane śmietniki, ale i wiaty przystankowe.
Działania interwencyjne, czyli reagowanie na niespodziewane zanieczyszczenia, są jednym z elementów systemu utrzymania czystości w stolicy. Wśród takich prac jest usuwanie bazgrołów z mebli miejskich. Zadbaliśmy, by estetyczny wygląd odzyskało już 300 koszy i 2100 wiat.
Porządki z użyciem wody
Każdy kosz myjemy kompleksowo. Najpierw na jego powierzchnię nakładamy biodegradowalny preparat, który rozpuszcza farbę. Następnie wodą pod ciśnieniem usuwamy bohomazy i czyścimy całą powierzchnię śmietnika wraz z pokrywą oraz chodnik wokół. Na liście mamy kolejnych 500 pomazanych koszy, które przejdą taki serwis porządkowy.
Służby oczyszczania miasta do likwidowania bazgrołów używają preparatów przyjaznych środowisku
Wiaty bez szpetnych napisów
Pseudograffiti usuwamy również z wiat na przystankach. Do takich działań wysyłamy grupy szybkiego reagowania. Ekipy porządkowe do mycia używają, oprócz wody, specjalistycznych preparatów. Od początku roku wyczyściły 2100 wiat.
Widzisz – zgłoś
Czystość w stolicy przez całą dobę monitorują nasi kontrolerzy, którzy wskazują miejsca do posprzątania. Wśród ich zgłoszeń są m.in. te dotyczące pomazanych koszy i wiat. Swój udział w podnoszeniu poziomu estetyki mają również mieszkańcy, którzy informacje o pseudograffiti przekazują do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.
Miejskie kosze
Dbamy o czystość 1300 wiat przystankowych oraz obsługujemy 12 tys. z 30 tys. ulicznych koszy. Pozostałymi pojemnikami na terenie Warszawy zajmują się m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Trenów Publicznych, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Lasy Miejskie.