2022-04-26

Nocne porządki na mokro

Dla czystości i bezpieczeństwa – co tydzień sprzątamy na mokro 1300 km warszawskich ulic.

Po zakończeniu wiosennych porządków do harmonogramu codziennych prac wróciło czyszczenie ulic na mokro. Każda jest sprzątana przynajmniej raz w tygodniu. Do jesieni planujemy wyczyścić jezdnie blisko 40 razy. Tak systematycznie prowadzone prace dotyczą 1300 km warszawskich dróg. Specjalnym serwisem porządkowym objęte są także utwardzone torowiska.

Sprawdź, kiedy sprzątamy Twoją ulicę

Sprzątanie tych ulic, za które odpowiadamy, realizują 34 zamiatarki i zmywarki. Mieszkańcy mogą łatwo sprawdzić, kiedy pojazdy służb porządkowych pracują na konkretnej ulicy. Harmonogram jest dostępny w kalendarzu sprzątania. Po wpisaniu nazwy ulicy widać częstotliwość i dni tygodnia, w które jest zamiatana i myta. Prace nie odbywają się tylko wtedy, kiedy są niesprzyjające warunki pogodowe, czyli ulewne deszcze.

Zamiatarka czyści ulicę nocą,

Zamiatarka czyści ulicę, fot. Partner

Porządki nocą

Ze względu na bezpieczeństwo kierowców, sprzątamy ulice nocami. Specjalistyczne pojazdy, które czyszczą jezdnie, są duże i poruszają się z niewielką prędkością ok. 10 km/h. W ciągu dnia, gdy na ulicach panuje duży ruch, mogłyby powodować korki i stwarzać niebezpieczne dla kierowców sytuacje na drodze.

Nie tylko estetyka

Regularne mycie i zamiatanie ulic na mokro jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale także na bezpieczeństwo kierowców i zdrowie mieszkańców. Błoto i inne zanieczyszczenia na jezdni mogą stwarzać ryzyko poślizgu. Porządki prowadzone na mokro ograniczają wzbijanie się w powietrze szkodliwych dla zdrowia kurzu i pyłów.

Zmywarka myje ulicę nocą

Zmywarka myje ulicę, fot. Partner

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Odpowiadamy za czystość 1300 km warszawskich ulic o kategorii krajowej, wojewódzkiej i powiatowej. Drogami ekspresowymi zajmuje się GDDKiA, gminnymi – urzędy dzielnic, a ulicami osiedlowymi – zarządcy osiedli.

drukuj stronę