2021-09-07

Odpracowanie przez sprzątanie

Przyjmujemy osoby skazane na wykonywanie prac społecznych. W ramach odpracowywania wyroku można sprzątać miasto.

Jesteśmy jedną z wielu warszawskich jednostek, które umożliwiają odpracowanie wyroków na prace społecznie użyteczne. Instytucje, które przyjmują osoby skazane wskazuje zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy. Kontrolowana, nieodpłatna praca odbywa się w dni robocze w godzinach od 6:00 do 14:00. Polega na zamiataniu chodników, skazani sprzątają z nich śmieci i liście. Zimą jest to odśnieżanie, skuwanie lodu i posypywanie chodników piaskiem. Skazani wykonują także inne, interwencyjne porządki na terenach dla pieszych.

Grafika - granatowe elementy na białym tle. Trzy postacie zamiatają miotłami, z lewej strony sterta śmieci. Po prawej stronie na górze symbol paragrafu i logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta. Na dole hasło - czysta Warszawa - wspólna sprawa

Osoby, które chciałyby odpracować wyrok przez sprzątanie miasta, powinny skontaktować się z kuratorem sądowym, który wyznacza skazanemu termin zgłoszenia się do pracy. Tereny i czas porządkowania przestrzeni publicznej ustalamy na spotkaniu w naszej siedzibie w Al. Jerozolimskich 11/19.

drukuj stronę