2021-01-26

Podsumowanie 2020: Kosze na śmieci opróżniane codziennie

6,6 mln – tyle razy w zeszłym roku usunęliśmy śmieci z koszy. Opróżnione kosze zachęcają do skorzystania, co bezpośrednio wpływa na estetykę i czystość miasta.

Dane liczbowe i uliczny kosz na śmieci stojący na chodniku

Śmieci wybrane na czas

Około połowy miejskich koszy rozstawionych na chodnikach jest opróżnianych na nasze zlecenie. Ustawione są na chodnikach, przystankach komunikacji miejskiej i przy przejściach dla pieszych. Z każdego kosza śmieci usuwamy co najmniej raz na dobę. W takich miejscach, gdzie jest natężony ruch, śmieci zabieraliśmy nawet 5 razy dziennie. W 2020 r. kosze opróżniliśmy 6,6 mln razy.

Pracownik firmy sprzątającej opróżnia kosz na śmieci

Pracownik firmy sprzątającej opróżnia kosz na śmieci

Wielkie mycie           

Aby mieszkańcy chętniej korzystali z koszy, dbamy o estetyczny wygląd pojemników. Regularne mycie koszy wpływa także korzystnie na estetykę miasta. W ubiegłym roku gruntownie wyczyściliśmy na mokro 7 tys. pojemników. Myte były zarówno kosze, jak i chodniki wokół nich.

Pracownik firmy porządkowej myje betonowy kosz myjką ciśnieniową

Pracownik firmy porządkowej myje betonowy kosz myjką ciśnieniową

Kosze bez bazgrołów

Specjalnym czyszczeniem objęliśmy dodatkowo 700 pomazanych koszy. Pseudograffiti to nie sztuka, a zwykły wandalizm, do tego trudno jest je usunąć. Dlatego napisy likwidowaliśmy przy pomocy specjalistycznego, biodegradowalnego preparatu. Następnie na każdy kosz nałożyliśmy warstwę ochronną, która w przyszłości ułatwi zmywanie bohomazów.

Pracownik usuwa pseudograffiti z powierzchni kosza

Pracownik usuwa pseudograffiti z powierzchni kosza

Wysokie standardy czystości

Organizacja opróżniania koszy to jeden z elementów kompleksowego systemu dbania o porządek w Warszawie. Regularnie i interwencyjnie sprzątamy ulice, chodniki i przystanki komunikacji miejskiej, a także kontrolujemy i monitorujemy stan czystości. Mieszkańcy doceniają wysoki standard porządku. W ostatnim badaniu Barometr Warszawski czystość w stolicy dobrze ocenia aż 92% ankietowanych.  

drukuj stronę