2023-02-28

Porządki dla rowerzystów

Wraz z nadchodzącą wiosną ścieżki rowerowe będą miały więcej użytkowników. Przygotowujemy trasy dla rowerów do szczytu popularności.

Coraz cieplejsze dni zachęcają, aby przesiąść się na rower – także ten miejski, dla którego sezon rozpoczyna się już 1 marca. Brak mrozów i opadów śniegu to dla nas okoliczności, które pozwalają na porządki. Objętych jest nimi kilkaset kilometrów dróg rowerowych, które biegną wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

Pracownik firmy porządkowej zamiata ścieżkę rowerową

Pracownik firmy porządkowej zamiata ścieżkę rowerową

Dla czystości i bezpieczeństwa

Sprzątanie ścieżek to kwestia nie tylko estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa rowerzystów. Oczyszczanie jest kompleksowe – zamiatany jest z nich piasek, usuwane są takie zanieczyszczenia, jak np. porzucone śmieci czy rozbite szkło, które mogą stwarzać zagrożenie dla  użytkowników. Oprócz tradycyjnych ekip z miotłami prace realizują także lekkie mechaniczne zamiatarki.

Ciągnik z zamiatarką sprząta ścieżkę rowerową

Do sprzątania dróg dla rowerów wykorzystywane są także lekkie zamiatarki

Od wiosny do jesieni takie kompleksowe porządki przeprowadzamy na drogach dla jednośladów kilka razy w roku. W sezonie zimowym część z nich, czyli najpopularniejsze trasy, przy sprzyjających warunkach pogodowych jest sprzątana regularnie. W razie potrzeby zlecamy także interwencyjne oczyszczanie ścieżek, dzieje się tak po zgłoszeniu takiej konieczności przez kontrolerów ZOM lub mieszkańców za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Oprócz Zarządu Oczyszczania Miasta za czystość ścieżek rowerowych w Warszawie odpowiadają również:

drukuj stronę