2022-09-01

Porządki na ścieżkach rowerowych 

Czas na generalne porządki na trasach dla rowerów. Sprzątanie ścieżek to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa ich użytkowników.

Wraz z początkiem września rozpoczynamy sprzątanie ścieżek rowerowych. Czystość tych tras przekłada się na komfort i bezpieczeństwo rowerzystów oraz osób poruszających się nimi na hulajnogach, deskorolkach i rolkach. 

Zadbane DDR-y

Do usunięcia jest piasek, niebezpieczne rozbite szkło, śmieci, a nawet przerastająca trawa, która może utrudniać jazdę. Dla jak najlepszego efektu firmy sprzątające wykorzystują mechaniczne zamiatarki, które na mokro czyszczą całą szerokość ścieżki. Prace realizują także tradycyjnie ekipy porządkowe wyposażone w miotły.  

Lekka zamiatarka mechaniczna czyści ścieżkę rowerową przy wejściu do stacji metra.

Do oczyszczania ścieżek wykorzystywane są także mechaniczne zamiatarki

Zgłoś zanieczyszczenie

Oprócz planowego sprzątania dróg rowerowych, które potrwa cały wrzesień, ścieżki w ciągu roku oczyszczamy również interwencyjnie. Jest to konieczne w sytuacjach kiedy pojawia się nagłe zaśmiecenie. Grupy szybkiego reagowania ZOM są wysyłane w miejsca wskazane przez kontrolerów ZOM, którzy codziennie monitorują miasto pod kątem czystości. Bardzo pomocne są też zgłoszenia od uważnych mieszkańców przekazywane do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Rowerzysta jedzie ścieżką rowerową, widać jego plecy, drogę dla rowerów oczyszczają pracownicy służb porządkowych.

W pracy służb oczyszczania dużym wsparciem są zgłoszenia od mieszkańców

Odpowiadamy za sprzątanie ścieżek rowerowych, które znajdują się wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Za czystość pozostałych tras dla jednośladów odpowiadają inni zarządcy terenów, m.in. urzędy dzielnic oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

drukuj stronę