Porządki na ścieżkach
kompleksowe sprzątanie
400 km tras dla rowerów
Wystartowało pierwsze w tym sezonie kompleksowe sprzątanie ścieżek rowerowych. Z tras usuwany jest piasek i inne zanieczyszczenia – dla czystości miasta i bezpieczeństwa rowerzystów.
Wiosenne porządki trwają dotyczą około 400 km tras dla rowerów. To ponad 725 tys. m2 ścieżek, które znajdują się przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, czyli tych, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Ścieżki są zamiatane z piasku i błota, usuwane są z nich śmieci, w tym niebezpieczne szkło, ale też przerastająca trawa.
Ze ścieżek sprzątany jest piasek, śmieci i inne zanieczyszczenia
Czystość ścieżek rowerowych to nie tylko kwestia estetyki miasta, ale przede wszystkim bezpieczeństwa poruszających się trasami rowerzystów.
Do oczyszczania ścieżek wykorzystywane są również zamiatarki
Kompleksowe sprzątanie ścieżek odbywa się kilka razy w ciągu roku, od wiosny do jesieni. Oprócz gruntownych porządków ścieżki objęte są także sprzątaniem interwencyjnym, po zasygnalizowaniu takiej potrzeby przez mieszkańców lub kontrolerów Zarządu Oczyszczania Miasta. Niebezpieczne zanieczyszczenia na ścieżce rowerowej można zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.
Sprzątanie trwa na około 400 km tras dla rowerów
Za czystość pozostałych ścieżek rowerowych odpowiadają inni zarządcy terenów w stolicy, w tym m.in. urzędy dzielnic oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.