2022-09-21

Porządki na torowiskach

96 razy posprzątaliśmy w tym roku torowiska tramwajowe. Za każdym razem z użyciem wody.

Torowiska tramwajowe są pod specjalnym nadzorem służb oczyszczania. Sprzątane są tak samo jak ulice, czyli zawsze na mokro - w tym roku już 96 razy. Będziemy to powtarzać tak długo, jak pozwoli na to pogoda, czyli do pierwszych ujemnych temperatur.

Noc, na torowisku tramwajowym pracuje zamiatarka, widać tył pojazdu

Zamiatarka sprząta torowisko tramwajowe

Nocne porządki

Prace rozpoczynają się kiedy ostatni z 350 tramwajów zjedzie do zajezdni. Te trasy, na które nie mogą wjechać zamiatarki i zmywarki, sprzątane są przez ekipy porządkowe. Dzieje się tak np. na ul. Grochowskiej. Służby oczyszczania mają tylko cztery godziny na dokładne wysprzątanie torowisk – muszą zakończyć swoje działania przed wyjazdem pierwszego składu o świcie.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Czyste torowiska to nie tylko podnoszenie estetyki miasta, ale to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg, w tym pasażerów komunikacji miejskiej. Nad czystością stolicy pracują, oprócz Zarządu Oczyszczania Miasta, również inni zarządcy. Są to urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, a także administratorzy i zarządcy nieruchomości.

drukuj stronę