Porządki na trasach rowerowych
kompleksowe sprzątanie
tras rowerowych -
800 tys. m2
Trwa kolejne w tym roku sprzątanie ścieżek rowerowych. Kompleksowe porządki obejmują niemal 800 tys. m2 tras, które oprócz tego oczyszczane są także interwencyjnie po zgłoszeniu mieszkańców.
Początek jesieni to dobry czas na kolejne gruntowne sprzątnięcie dróg rowerowych. To ważne prace nie tylko ze względu na estetykę, ale i bezpieczeństwo rowerzystów. Porządkami objętych jest niemal 800 tys. m2 ścieżek wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, czyli tych, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta.
Ze ścieżek wymiatane są suche liście, piasek i inne zanieczyszczenia
Z dróg rowerowych wymiatany jest piasek, szkło, a o tej porze roku coraz częściej także suche liście. Prace te sprzyjają bezpieczeństwu użytkowników ścieżek i podnoszą poziom estetyki, szczególnie w coraz bardziej jesiennych warunkach pogodowych. Takie kompleksowe sprzątanie prowadzone jest w ciągu roku kilkukrotnie, najpierw po zimie, następnie wiosną i latem, na koniec jesieni planujemy zlecić jeszcze minimum jedno.
Do oczyszczania ścieżek wykorzystywane są także zamiatarki, szczególnie przy porządkach po zimie
Oprócz prowadzenia kompleksowych porządków sprzątanie zlecamy także w reakcji na interwencje, jakie zgłaszają do nas rowerzyści czy zauważają kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta, którzy patroluje realizują także na rowerach. Użytkownicy ścieżek mogą zgłaszać uwagi za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, przez aplikację, stronę www lub telefon.
Za pozostałe ścieżki rowerowe w Warszawie odpowiadają urzędy dzielnic oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.