2023-10-30

Porządki przy cmentarzach

Przed 1 listopada prowadzimy dodatkowe porządki w okolicach warszawskich cmentarzy.

Zwyczajowo pod koniec października zwiększa się ruch w pobliżu nekropolii. W tym czasie szczególną kontrolą obejmujemy ulice, chodniki i przystanki w sąsiedztwie cmentarzy i zlecamy dodatkowe sprzątanie tych rejonów. Porządki dotyczą zarówno największych nekropolii, jak cmentarze Północny, Powązkowski czy Bródnowski, jak i mniejszych, lokalnych, np. cmentarz w Marysinie Wawerskim czy w Wilanowie. Dodatkowe oczyszczanie zarządzamy również na tymczasowych pętlach autobusowych oraz parkingach.

Kobieta i mężczyzna zamiatają chodnik przed bramą na cmentarz
Przed 1 listopada zlecamy dodatkowe sprzątanie jezdni, chodników i przystanków

Porządki przez cały tydzień

Pierwszy tydzień listopada to przy cmentarzach czas zwiększonego ruchu pieszego i samochodowego. Ekipy porządkowe będą częściej, nawet 6 razy w ciągu doby, opróżniać kosze, które stoją na chodnikach i przystankach. Na nagłe zaśmiecenia będą reagować ekipy interwencyjnego sprzątania oraz Pogotowie Porządkowe ZOM.

Natomiast za porządek na terenie cmentarzy odpowiedzialni są ich zarządcy. Z kolei obowiązek dbania o czystość w miejscach okolicznościowego handlu kwiatami i zniczami mają sprzedawcy. Po zakończeniu pracy powinni uporządkować teren z odpadów jakie powstały w trakcie ich działalności.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Przez cały rok regularnie dbamy o porządek na 1300 km warszawskich ulic i 3,5 mln m kw. terenów dla pieszych. Zlecamy sprzątanie 4400 przystanków komunikacji miejskiej i chodników, zajmujemy się również obsługą 12 tys. koszy na śmieci. Za czystość na pozostałych terenach odpowiadają m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i zarządcy osiedli.

drukuj stronę