2022-10-27

Porządki przy cmentarzach

Dodatkowe porządki przed 1 listopada. Służby oczyszczania intensywnie pracują w okolicach warszawskich cmentarzy.

Od połowy października trwa wzmożony czas dla służb porządkowych. Objęliśmy szczególnym monitoringiem tereny prowadzące do nekropolii. Trwa dodatkowe zamiatanie ulic, przystanków i chodników przy cmentarzach, zarówno tych największych jak Bródnowski, Powązkowski, Północny, ale też lokalnych np. Wawerski czy Cmentarz Parafialny na Tarchominie. Takie same porządki dotyczą również oczyszczania tymczasowych pętli autobusowych uruchomionych na tę okoliczność.

Częstsze porządki i dodatkowe kontrole czystości

Ostatni weekend października i pierwsze dni listopada to czas intensywnych kontroli czystości terenów przy cmentarzach. Ekipy porządkowe będą częściej opróżniać kosze ustawione na chodnikach i przystankach w tych rejonach – nawet 7 razy na dobę. Jest to związane ze zwiększonym ruchem pieszym i samochodowym. Z tego samego powodu w gotowości będą grupy interwencyjnego działania, które posprzątają nagłe zaśmiecenia.

Ekipa porządkowa zmiata chodnik przed wejściem na cmentarz

Zleciliśmy dodatkowe zamiatanie chodników i jezdni w sąsiedztwie cmentarzy

Za czystość na terenie cmentarzy odpowiadają ich zarządcy. Z kolei za porządek w obrębie stoisk w strefie handlu zniczami i kwiatami - sprzedawcy. Oznacza to, że po zakończeniu działalności powinni uporządkować teren, gdzie prowadzili handel.

Regularne porządki

Przez cały rok regularnie dbamy o porządek na 1300 km warszawskich ulic i 3,4 mln m2 terenów dla pieszych – chodnikach i przystankach komunikacji miejskiej. O pozostałe miejsca dbają urzędy dzielnic, Zarząd Terenów PublicznychZarząd Praskich Terenów PublicznychZarząd Zieleni m.st. Warszawy i administratorzy osiedli.

drukuj stronę