2023-05-15

​Posprzątaliśmy na rondzie Starzyńskiego

10 ton – tyle śmieci wywiozły ekipy Zarządu Oczyszczania Miasta z nieczynnego pawilonu handlowego przy rondzie Starzyńskiego.

Przez cały rok prowadzimy w stolicy systematyczne porządki na jezdniach, chodnikach i przystankach. Jednak w największym mieście w Polsce, jakim jest Warszawa, nie brakuje nagłych zaśmieceń, które trzeba usuwać interwencyjnie. W takich sytuacjach działają grupy szybkiego reagowania ZOM, które sprzątają np. rozbitą szybę z wiaty przystankowej czy piasek ze ścieżki rowerowej. Ostatnio oczyszczały także rondo Starzyńskiego, gdzie likwidowany był nieczynny pawilon handlowy.

Zestawienie dwóch zdjęć: na lewym samochód specjalistyczny chwytakiem ładuje śmieci do kontenera, po prawej sprzątacze przygotowują śmieci do załadunku

10 ton śmieci

Zanim doszło do rozbiórki budynku niezbędne było opróżnienie go z nagromadzonych, sięgających aż po sufit, śmieci. Ekipy ZOM usunęły popsute meble, sprzęt elektroniczny, materace i ubrania. W sumie wywieziono 10 ton zanieczyszczeń. Demontaż pawilonu zrealizował Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Zestawienie dwóch zdjęć: po lewej zaśmiecone pomieszczenie opuszczonego pawilonu handlowego, po prawej to samo pomieszczenie już oczyszczone

Działanie na wezwanie

Prace porządkowe, które zlecamy, nie tylko podnoszą poziom estetyki przestrzeni publicznej, ale także wpływają korzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców. Interwencyjne sprzątanie podejmowane jest w odpowiedzi na sygnały otrzymane od kontrolerów ZOM, którzy sprawdzają miasto pod kątem czystości. A także na zgłoszenia o zaśmieceniach, jakie czujni mieszkańcy przekazują do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

drukuj stronę