Służby oczyszczania likwidują pseudograffiti
Nie ma przerwy od akcji #stopBazgrołom. Przez cały rok usuwamy psudograffiti z wiat. A lada moment, kiedy zrobi się cieplej, rozszerzymy nasze działania o pojemniki na śmieci.
Malunki tworzone w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, to wandalizm, a nie sztuka. Pseudograffiti obniża poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa negatywnie na estetykę przestrzeni publicznej. Stąd w Warszawie akcja #stopbazgrołom w której uczestniczymy dbając, by wolne od bohomazów były przystanki i kosze.
Pracownik ekipy porządkowej usuwa pseudograffiti z wiaty
Dokładne mycie
Ekipy Zarządu Oczyszczania Miasta czyszczą wiaty przez cały rok. W tym roku usunęliśmy bazgroły już z 350. Natomiast mycie śmietników rozpoczniemy wtedy, kiedy zrobi się cieplej i będziemy kontynuować te prace do końca jesieni. W zeszłym roku zlikwidowaliśmy pseudograffiti z 6000 elementów miejskiej infrastruktury.
Czysta Warszawa – wspólna sprawa
Identyfikację miejsc, które należy objąć sprzątaniem, prowadzą kontrolerzy ZOM, którzy monitorują stolicę pod kątem czystości. To na ich zgłoszenia reagują ekipy porządkowe. Działania podejmują również w odpowiedzi na zgłoszenia przekazane przez mieszkańców do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.
Regularne porządki
Dbamy o czystość 4500 przystanków w Warszawie. Przy sprzyjającej pogodzie regularnie myjemy wiaty, a przez cały rok zamiatamy i zbieramy zanieczyszczenia z 4 mln m kw. chodników oraz codziennie opróżniany 12,5 tys. koszy. Sprzątanie dotyczy także 1300 km ulic i torowisk.