2024-01-02

Sprzątanie po świętowaniu

Pracowity początek roku dla służb oczyszczania miasta. Z ulic i chodników zebraliśmy 1500 kg śmieci, które zostały po sylwestrowych zabawach.

Warszawiacy tłumnie świętowali nadejście nowego roku nie tylko w domach i w lokalach, ale także na ulicach stolicy. Jednak nie wszyscy zadbali o to, żeby posprzątać po zabawie, dlatego dla warszawskich służb oczyszczania sylwestrowa noc i noworoczny poranek były czasem wzmożonej pracy.

Nad porządkiem czuwało Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta, które wielokrotnie sprawdzało i oczyszczało ze śmieci setki kilometrów ulic. Natomiast chodniki były zamiatane przez ekipy sprzątaczy. Najczęstsze posylwestrowe śmieci to pozostałości po fajerwerkach, plastikowe i szklane opakowania po jedzeniu i napojach oraz puszki. Łącznie zebraliśmy ok. 1500 kg odpadów.

Samochód z oznakowaniem - herb Warszawy i napis Zarząd Oczyszczania Miasta Pogotowie Porządkowe

Nad porządkiem czuwało Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta

Tam, gdzie była taka potrzeba, porządki odbywały się także na przystankach. Oprócz śmieci Pogotowie Porządkowe sprzątało z nich np. rozbite szkło. W miejscach, gdzie ruch pieszych był największy – m.in. na Krakowskim Przedmieściu czy Nowym Świecie, częściej niż zazwyczaj opróżnialiśmy kosze na śmieci – nawet 6 razy w ciągu doby.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Mieszkańcy, którzy zauważą zaśmiecone miejsca, mogą zgłaszać ich lokalizacje do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 – stamtąd zostaną przekazane do odpowiedniego zarządcy terenu.

Odpowiadamy tylko za część warszawskich ulic i chodników, a porządki na pozostałych to zadanie m.in. urzędów dzielnic, Zarządu Zieleni m.st. Warszawy czy administratorów osiedli i nieruchomości.

 

drukuj stronę