2019-04-09

Sprzątanie - szczegóły mają znaczenie

                  

mycie chodników

1 000 wiat przystankowych

175 koszy na śmieci

Czysta Warszawa to efekt kompleksowych, systematycznych porządków, na które składa się wiele prac – od regularnego sprzątania ulic i chodników, po mycie wiat przystankowych i koszy na śmieci.

Na Krakowskim Przedmieściu oraz na ul. Świętokrzyskiej regularnie pracuje pojazd zwany szorowarką, który na mokro czyści chodniki. Co ważne, obrotowe szczotki podczas pracy polewane są wodą, dzięki czemu nie występuje kurzenie. Pozostała po sprzątaniu brudna woda i inne zanieczyszczenia są wciągane do zbiornika w pojeździe. Takie sprzątanie to wsparcie dla właścicieli nieruchomości, którzy odpowiedzialni są za utrzymanie porządku na chodnikach w tych prestiżowych miejscach.

Na Trakcie Królewskim – od Krakowskiego Przedmieścia po Aleje Ujazdowskie – regularnie mytych jest także 175 żeliwnych koszy na śmieci. Mycie dotyczy też tysiąca wiat przystankowych – każda przechodzi regularnie kompleksowe mycie szyb, dachu, gablot, przystankowych ławek i słupków. Wszystkie przystanki – a jest ich w mieście ponad 4 300 – objęte są regularnym serwisem porządkowym, czyli systematycznym zamiataniem, usuwaniem nielegalnych ogłoszeń i pseudograffiti.

Sprzątnie na mokro ulic, chodników i przystanków czy usuwanie śmieci z koszy – to najbardziej zauważalne prace porządkowe w mieście. Wizerunek czystej Warszawy – a tak stolica postrzegana jest przez mieszkańców i turystów – buduje również wiele innych, bardziej szczegółowych prac porządkowych, ale także stały monitoring czystości prowadzony w skali całego miasta. Porządek i bezpieczeństwo są codziennie sprawdzane przez wspólne patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej. Jednak  czysta Warszawa, to wspólna sprawa, bardzo  ważne są również zgłoszenia mieszkańców, którzy mają do dyspozycji – przyjmujące interwencje całodobowo – Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

drukuj stronę