2023-05-24

Wiaty pod nadzorem porządkowym

4400 przystanków komunikacji miejskiej pod szczególnym nadzorem służb oczyszczania. Wśród regularnego sprzątania jest mycie ponad 1200 wiat.

Czystość to nie tylko estetyka, ale także i bezpieczeństwo. Kompleksowe sprzątanie przystanków autobusowych i tramwajowych prowadzimy przez cały rok. Od wiosny do jesieni wśród prac porządkowych jest także mycie 1200 wiat. Będzie ono powtórzone w tym roku 4 razy, a w miejscach, gdzie jest najwięcej pasażerów, nawet 8 razy.

Porządki na mokro

Najpierw z wiaty usuwane są nielegalne ogłoszenia i pseudograffiti. Następnie ekipa porządkowa wodą pod ciśnieniem myje szklany dach i ściany, metalowe elementy konstrukcji, gabloty z rozkładem oraz ławki i słupki, a także chodnik w obrębie przystanku. Dla komfortu i bezpieczeństwa pasażerów prace prowadzone są nocami, podczas których mytych jest średnio około 50 wiat.

 

Pracownik ekipy porządkowej myje wodą pod ciśnieniem dach wiaty
Ekipy porządkowe myją przystanki nocami

Mycie pętli przy Dworcu Centralnym

Gruntowne sprzątanie obejmuje też większe obiekty, między innymi szklano-stalowe zadaszenia nad pętlą przy Dworcu Centralnym. Ponieważ te prace odbywają się także na wysokości, wymagają specjalistycznego sprzętu i zmian w organizacji ruchu autobusów. Pierwszy raz wyczyściliśmy pętlę w maju, ale do jesieni powtórzymy to jeszcze trzykrotnie.

Pracownik firmy porządkowej myje wodą pod ciśnieniem stalowo-szklane zadaszenie nad pętlą przy Dworcu Centrlnym

Do wyczyszczenia zadaszeń nad pętlą przy Dworcu Centralnym używany jest podnośnik

Regularny serwis porządkowy

Dbamy o czystość 4400 przystanków autobusowych i tramwajowych. Są one regularnie zamiatane, każdego dnia ekipy porządkowe zabierają śmieci z koszy, a nagłe zanieczyszczenia takie jak np. szkło z rozbitej wiaty, usuwają grupy szybkiego reagowania ZOM. Miejsca wymagające posprzątania mieszkańcy mogą zgłaszać całodobowo do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

drukuj stronę