2022-08-24

Zgłoś pomazany kosz

Pseudograffiti znika z ulicznych koszy. Także dzięki mieszkańcom. Zgłoszenia miejsc, w których stoją pomazane kosze, można przekazywać do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Już 600 koszy zostało gruntownie oczyszczonych z pseudograffiti. Bazgroły na koszach na śmieci nie wpływają korzystnie na estetykę przestrzeni publicznej, dlatego systematycznie je usuwamy. Z pojemników na śmieci rozstawionych na chodnikach oraz na przystankach komunikacji miejskiej znikają szpetne napisy i rysunki.  

Z lewej pomazany betonowy kosz na przystanku komunikacji miejskiej, po prawej zdjęcie tego samego kosza po umyciu, oczyszczonego z pseudograffiti.

Efekty czyszczenia kosza

Regularne porządki

Dla komfortu pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej prace są realizowane nocami i wcześnie rano. Podczas mycia ekipy porządkowe nakładają na kosz środek czyszczący, który następnie jest spłukiwany wodą pod dużym ciśnieniem. Mycie odbywa się od wiosny do jesieni. Informacje, które pojemniki wymagają ingerencji, to wynik monitoringu czystości, jaki prowadzą nasi kontrolerzy czystości. W pracy służb oczyszczania ważne są także zgłoszenia od mieszkańców przekazywane do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Na terenie Warszawy rozstawionych jest ponad 28 tys. ulicznych koszy. 12 tys. z nich jest pod naszą opieką, a śmieci zabieramy nawet 6 razy na dobę. Za pozostałe miejskie kosze odpowiadają m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy czy Zarząd Terenów Publicznych

drukuj stronę