Około połowa z 12 tysięcy koszy na śmieci opróżnianych na nasze zlecenie ulokowanych jest na przystankach autobusowych ZTM. Wybieranie zanieczyszczeń odbywa się nawet 5 razy w ciągu doby, a częstotliwość uzależniona jest od intensywności ruchu pieszego. Niemniej opróżnianie koszy odbywa się nie rzadziej niż raz dziennie.

Prace usuwania śmieci z koszy realizują następujące firmy zewnętrzne:   

 

Rejon

Dzielnica

Firma opróżniająca kosze na zlecenie ZOM

Liczba koszy

1

Śródmieście

AG-COMPLEX Sp. z o.o.

648

2

Mokotów, Ursynów, Wilanów

AG-COMPLEX Sp. z o.o.

1 161

3

Ochota, Ursus, Włochy

FAGUS Sp. z o.o.

607

4

Wola, Żoliborz, Bielany, Bemowo

REMONDIS Sp. z o.o.

1 222

5

Praga Płn., Białołęka, Targówek

REMONDIS Sp. z o.o.

1 016

6

Praga Płd., Wawer, Wesoła, Rembertów

BYŚ  Wojciech Byśkiniewicz

1 152

     

5 836

W m.st. Warszawie znajduje się około 27 tys. koszy przyulicznych, z czego około 12 tysięcy opróżnianych jest na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. Pojemniki te ustawione są w ciągach pieszych, przy skrzyżowaniach, wejściach do stacji metra i na przystankach ZTM. Pozostałymi koszami zajmuje się Zarząd Terenów Publicznych - na wybranych terenach Dzielnicy Śródmieście, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy - w parkach, którymi zarządza, urzędy dzielnic oraz inni właściciele i zarządcy.

Jeśli widzisz przepełniony kosz albo uważasz, że śmieci powinny być z niego zabierane częściej lub jeśli masz obserwacje, że w konkretnym miejscu brakuje kosza, zgłoś to przez portal Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub całodobowy telefon 19115*.

*koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej

 

 

Galeria zdjęć

drukuj stronę