12 tysięcy koszy ZOM

    

         

 

Opróżnianie do 10 razy/dzień 

W m.st. Warszawie znajduje się około 25 tys. koszy na śmieci, z czego około 12 tysięcy opróżnianych jest na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. Pojemniki te ustawione są w ciągach pieszych, przy skrzyżowaniach, wejściach do stacji metra i na przystankach komunikacji miejskiej. Te ostatnie stanowią około połowy wszystkich koszy, które mamy na stanie.  

Śmieci z koszy wybierane są codziennie, a częstotliwość opróżniania waha się od jednego do nawet 10 razy dziennie i uzależniona jest od rejonu Warszawy, a także natężenia ruchu pieszego. Najczęściej dzieje się to w sezonie letnim, a szczególnie podczas imprez masowych.

W 2018 roku kosze uliczne opróżnione zostały łącznie 7,3 mln razy. 

                 

Eksploatacją pozostałych koszy zajmują się urzędy warszawskich dzielnic oraz Zarząd Terenów Publicznych - na wybranych terenach Dzielnicy Śródmieście, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy - w parkach, którymi zarządza i inni właściciele i zarządcy.

Jeśli widzisz przepełniony kosz albo uważasz, że śmieci powinny być z niego zabierane częściej lub jeśli masz wrażenie, że w konkretnym miejscu brakuje kosza, zgłoś to przez portal Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub całodobowy telefon 19115*.

*koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej

drukuj stronę