Kosze według pomysłów mieszkańców
Realizujemy projekty z budżetu obywatelskiego. Ponad 100 nowych koszy stanęło w miejscach wybranych przez mieszkańców.
Najwięcej nowych pojemników – 80 – stanęło na Pradze-Południe. Realizacja projektu „Kosze miejskie do segregacji śmieci” dała mieszkańcom możliwość segregacji śmieci także podczas spacerów. Pojemniki na papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz na bioodpady stoją w 20 miejscach – tu można zobaczyć ich lokalizacje.
Pojemnik do segregacji śmieci stojący przy rondzie Wiatraczna
Kosze z pokrywką
Nowe kosze – betonowe, z pokrywami, które ograniczają wyciąganie śmieci przez ptaki – stanęły na Bielanach, we Włochach, na Mokotowie i Pradze-Północ. 29 pojemników uzupełnia projekty z budżetu obywatelskiego, które są realizowane przez inne jednostki. Tu znajdziesz listę pomysłów, w ramach których postawiliśmy kosze.
Kosze z pokrywkami ustawione w ramach realizacji projektów z budżetu obywatelskiego
Gruntownie wyczyszczone
W budżecie obywatelskim na 2021 r. mieszkańcy zdecydowali nie tylko o ustawieniu nowych pojemników na śmieci, ale także o poprawie estetyki tych, które już są w przestrzeni miasta. W ramach realizacji projektu „Czyste śmietniki w Śródmieściu” umyliśmy gorącą wodą pod ciśnieniem 240 śródmiejskich koszy.
Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową
Kosze w stolicy
Do dyspozycji warszawiaków jest ok. 27 tysięcy koszy na śmieci. Zarząd Oczyszczania Miasta zajmuje się ok. 12 tysiącami z nich – organizuje ich regularnie opróżnianie od 1 do 4 razy dziennie oraz dba o ich estetykę. Pozostałymi koszami zajmują się inni zarządcy, m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych oraz zarządcy osiedli.