Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-07-02

Czyste kosze w Śródmieściu

Czyste kosze na śmieci zachęcają do skorzystania. Umyliśmy 240 pojemników w Śródmieściu. To realizacja pomysłu z budżetu obywatelskiego.

Kosze na śmieci są ważnym, choć niedużym elementem miejskiej infrastruktury, a ich estetyka wpływa na to, jak wygląda przestrzeń publiczna. Dbamy więc nie tylko o ich regularne opróżnianie, ale także o to, jak się prezentują, bo czysty kosz zachęca do skorzystania.

Zdecydowali mieszkańcy

240 pojemników, które stoją na śródmiejskich przystankach, a także w okolicach stacji metra, przeszło w czerwcu gruntowne czyszczenie gorącą wodą pod ciśnieniem. Z powierzchni śmietników zostały usunięte zabrudzenia z jedzenia i napojów, ślady po gumach do żucia, a także kurz i piach. Ekipy porządkowe działały w okolicy Dworca Centralnego, stacji metra Politechnika, Centrum i Ratusz-Arsenał, na pl. Bankowym i ul. Świętokrzyskiej. Cieszy nas, że czystość koszy jest ważna nie tylko dla nas, ale i dla mieszkańców. Mycie pojemników odbyło się w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego „Czyste śmietniki w Śródmieściu”.

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową

Regularne mycie

W ramach regularnych prac co tydzień czyszczenie na mokro przechodzą śmietniki, które stoją na chodnikach reprezentacyjnych ulic Traktu Królewskiego – Nowego Światu, Krakowskiego Przedmieścia i Alej Ujazdowskich, a także przy ul. Świętokrzyskiej. W miarę możliwości finansowych w tym roku planujemy umyć kosze w innych lokalizacjach. Jesienią ubiegłego roku prace te objęły 7 tysięcy ulicznych śmietników.

Kosze wolne od pseudograffiti

Wśród regularnie zlecanych przez nas prac jest też czyszczenie koszy z pseudograffiti. W tym roku z bazgrołów zostało wyczyszczonych już 170 pojemników. Do jesieni może ich być nawet 1000 – zgłoszenia zauważonych pomazanych koszy mieszkańcy mogą przekazywać przez Miejskie centrum Kontaktu Warszawa 19115

Pracownik firmy porządkowej nakłada pędzlem na pomazany kosz preparat czyszczący

Pracownik firmy porządkowej nakłada pędzlem na pomazany kosz preparat czyszczący

Kosze w stolicy

Do dyspozycji warszawiaków jest ok. 27 tysięcy koszy na śmieci. Zarząd Oczyszczania Miasta zajmuje się ok. 12 tysiącami z nich – organizuje ich regularnie opróżnianie od 1 do 4 razy dziennie oraz dba o ich estetykę. Pozostałymi koszami zajmują się inni zarządcy, m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych oraz zarządcy osiedli.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115