2022-04-20

Więcej zieleni na Marymoncie

1000 krzewów i 4 drzewa na pętli Metro Marymont. Nasadzenia powstały w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego „Zielona pętla autobusowa Marymont”.

Pętla autobusowa przy stacji metra Marymont właśnie zyskała nową aranżację zieleni. Na trawniku od strony ul. Włościańskiej posadziliśmy cztery dęby czerwone Quercus rubra, których liście jesienią przebarwiają się na piękny bordowy kolor. Dookoła każdego z drzew, a także na trawniku obok powstały klomby z 728 krzewów róż Rosa Crkket, które zakwitną również w kolorze intensywnej czerwieni.

Wzdłuż chodnika prowadzącego do pętli ogrodnicy zasadzili żywopłot z 320 krzewów Symphoricarpos chenaultii Hannock’, czyli śnieguliczek. Ten gatunek bardzo lubią owady zapylające, a rośliny, gdy się rozkrzewią, będą sprawiać wrażenie miękkich zielonych poduszek.

Nowe drzewa wokół których posadzone są krzewy róż - pętla Metro Marymont

Dęby czerwone zostały posadzone wśród krzewów 

Według pomysłów mieszkańców

Nowe nasadzenia na Marymoncie to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego na 2022 r. „Zielona pętla autobusowa Marymont”. Jego całkowity koszt, który obejmuje zakup roślin, ich zasadzenie oraz późniejszą pielęgnację wyniósł 39 590 zł.

Nowe drzewa wokół których posadzone są krzewy róż - pętla Metro Marymont, w tle ulica.

Nowe drzewa na pętli Metro Marymont

W tym roku, w ramach realizacji innych zwycięskich projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego planujemy także ustawić ponad 40 zadaszonych koszy na śmieci.

Zielono na pętlach

Opiekujemy się zielenią na 60 pętlach Warszawskiego Transportu Publicznego. Dbamy o drzewa, krzewy i ok. 11,5 ha trawników. Wybrane pętle trzy razy w roku dekorujemy sezonowymi kwiatami – wiosną na 9 przystankach posadziliśmy ponad 11 tysięcy bratków.

drukuj stronę