2021-04-07

Wiosną posypywarki wciąż w gotowości

W kalendarzu wiosna, pozimowe porządki zbliżają się do finału, ale pługoposypywarki wciąż są w gotowości do akcji. Przez całą dobę monitorujemy prognozy i rzeczywisty stan nawierzchni jezdni.  

Kwiecień z mrozem 

Nocami i nad ranem występują w Warszawie ujemne temperatury, a z prognoz wynika, że tak będzie jeszcze przez kilka dni. Przy opadach deszczu pojawia się ryzyko zamarzania i śliskich nawierzchni, dlatego firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie miasta, są w gotowości do akcji.  

Poprzednie lata pokazują, że wiosenne miesiące mogą być mroźne, a posypywarki były wysyłane do pracy nie tylko w kwietniu, ale zdarzyło się, że pracowały nawet 3 maja. Dlatego przez całą dobę monitorujemy dane meteorologiczne, a prace porządkowe dostosowujemy do warunków pogodowych. 

Od 15 października pługoposypywarki są w bazach w gotowości do wyjazdu 

Od 15 października pługoposypywarki są w bazach w gotowości do wyjazdu 

Porządki po zimie 

Dodatnie temperatury w marcu pozwoliły nam rozpocząć wiosenne porządki. Ulice, którymi kursują autobusy miejskie w dzielnicy Włochy, Ochota i Wilanów już wysprzątaliśmy z zimowych zanieczyszczeń, w pozostałych dzielnicach prace wciąż trwają. W sumie do gruntownego oczyszczenia jest 1500 km dróg. Porządki dotyczą też 3,4 mln mchodników oraz kilkuset kilometrów ścieżek rowerowych.  

drukuj stronę