700 tysięcy m2 powierzchni przystanków oczyszczanych jest na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. Standardy oczyszczania tych terenów są równie wysokie, jak i chodników, których podlega nam w m.st. Warszawa 3,4 miliona m2. 
Od wiosny do jesieni przystanki sprzątane są z częstotliwością od 1 do 7 razy w tygodniu. Najczęściej sprzątane są miejsca, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, jak np. węzły przesiadkowe czy okolice stacji metra. Przystankowe kosze na śmieci -  blisko 6 tys. sztuk - opróżniane są minimum raz dziennie, a tam gdzie to konieczne, śmieci są zabierane nawet 6 razy w ciągu doby.
Dodatkowo odbywa się mycie wiat przystankowych, co najmniej 4 razy od wiosny do jesieni

Podsumowaliśmy 2019 r.:

Działaniami porządkowymi objęte są także pętle autobusowe, przy których występują tereny zieleni. Około 10 hektarów trawników jest koszonych i grabionych. W 2018 roku po raz pierwszy w historii pętle udekorowane zostały kwiatami

 

 

Tu przeczytasz więcej o zimowym oczyszczaniu przystanków. 

Jeśli masz zastrzeżenia do standardu utrzymania przystanków, zgłoś to - wraz z podaniem lokalizacji i terminem zaobserwowania nieprawidłowości - przez portal  Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub całodobowy telefon 19115*.

*koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej

 

Galeria zdjęć

drukuj stronę