W sezonie zimowym 2020/21 oczyszczanie dotyczy 3,4 mln m2 terenów dla pieszych. Około 1/3 z nich w warunkach zimowych objęta jest trybem priorytetowym, którego celem jest zapobieganie i likwidowanie śliskości poprzez posypywanie piaskiem. Pierwszą kolejność porządkowania ma też ok. 25% przystanków. Zadaniem firm realizujących te prace na nasze zlecenie jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez zapobieganie śliskości chodników, przejść dla pieszych, kładek i schodów. Ponadto dojść do stacji metra, 4 tys. przystanków ZTM, miejsc parkingowych dla osób z ograniczoną mobilnością oraz miejsc w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN).

Zimowe prace porządkowe realizowane są przez następujących wykonawców wyłonionych w przetargach: 

 Dzielnica  Wykonawca prac
 Śródmieście  Polsuper Sp. z o.o., AG Complex Sp. z o.o.
 Mokotów  SUEZ Polska Sp. z o.o.
 Ursynów, Wilanów  Testa Teresa Świerzbińska
 Ursus, Włochy, Ochota  Fagus Sp. z o.o.
 Wola, Bemowo   Polsuper Sp. z o.o., AG Complex Sp. z o.o.
 Żoliborz, Bielany Fagus Sp. z o.o.
 Białołęka  Polsuper Sp. z o.o., AG Complex Sp. z o.o.
 Targówek Polsuper Sp. z o.o., AG Complex Sp. z o.o.
 Praga Północ FB Serwis SA

 Praga Południe,
Wawer, Rembertów,
Wesoła

Polsuper Sp. z o.o., AG Complex Sp. z o.o.

 

Sprzątaniem - nie tylko podczas zimy - zajmuje się także 115 pracowników interwencyjnych podzielonych na zespoły szybkiego reagowania oraz osoby zgłaszające się do odpracowania wyroków sądowych na prace społecznie użyteczne. 

Za oczyszczanie ok 1,6 mln mterenów w m.st. Warszawa, w tym miejsc postojowych w SPPN, wzdłuż dróg gminnych odpowiadają urzędy dzielnic. Część ulic w Dzielnicy Śródmieście, w tym Stare Miasto, sprzątane jest na zlecenie Zarządu Terenów Publicznych, alejki w wielu parkach oczyszczane są na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, a chodniki przylegające do posesji powinni sprzątać właściciele lub zarządcy danej nieruchomości.

Jeśli szukasz informacji o zimowym utrzymaniu miasta, kliknij w informator poniżej:

 

Jeśli masz uwagi dotyczące utrzymania miasta, zgłoś to przez portal  Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub całodobowy telefon 19115*.

*koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej

 

Galeria zdjęć

drukuj stronę