Odśnieżanie

 

       3,6 mln m2        chodników

Od listopada do marca umownie, a w rzeczywistości w zależności do warunków pogodowych, oczyszczaniem objętych jest 3,6 mln m2 terenów dla pieszych, w tym 700 tys. m2 terenów przystanków komunikacji miejskiej. Zadaniem firm realizujących te prace na nasze zlecenie jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez odśnieżanie i zapobieganie śliskości chodników, przejść dla pieszych, kładek, schodów, dojść do stacji metra i 4,3 tys. przystanków ZTM. Około 1/3 terenów dla pieszych objętych jest zimą priorytetowym oczyszczaniem, którego celem jest zapobieganie i likwidowanie śliskości poprzez posypywanie piaskiem. Pierwszą kolejność odśnieżania ma też ok. 25% przystanków. 

Takie firmy pracują na nasze zlecenie: 

 Dzielnica  Wykonawca prac
 Śródmieście  Polsuper Sp. z o.o. AG Complex Sp. z o.o.
 Mokotów  SUEZ Sp. z o.o.
 Ursynów, Wilanów  Testa
 Ursus, Włochy, Ochota  Fagus Sp. z o.o.
 Wola  Remondis Sp. z o.o.
 Żoliborz  Wiesław Fabisiak
 Bielany AG Complex Sp. z o.o. Polsuper Sp. z o.o.
 Bemowo  Flora Sp. z o.o.
 Białołęka Partner Dariusz Apelski Parter Sp. z o.o.
 Targówek Polsuper Sp. z o.o. AG Complex Sp. z o.o.
 Praga Północ  Zielony Świat
 Praga Południe AG Complex Sp. z o.o. Polsuper Sp. z o.o.
 Wawer  SUEZ Sp. z o.o.
 Rembertów, Wesoła  Polsuper Sp. z o.o.

 

 

Dojścia do stacji metra, kluczowe przejścia, główne ciągi ruchu pieszego i część przystanków komunikacji miejskiej, czyli około 1/3 terenów dla pieszych, których oczyszczanie zleca ZOM, objęta jest priorytetowym oczyszczaniem. W pierwszej kolejności przeciwdziałanie i likwidowanie śliskości dotyczy około 25% przystanków ZTM. Do działań interwencyjnych, zgłaszanych przez mieszkańców, wysyłamy 122 pracowników podzielonych na zespoły szybkiego reagowaniaPrace zimowego utrzymania wykonują też osoby zgłaszające się do odpracowania wyroków sądowych na prace społecznie użyteczne. 

 

Za oczyszczanie wielu terenów w m.st. Warszawa, w tym miejsc postojowych w SPPN, wzdłuż dróg gminnych odpowiadają urzędy dzielnic. Część ulic w Dzielnicy Śródmieście, w tym Stare Miasto, sprzątane jest na zlecenie Zarządu Terenów Publicznych, alejki w wielu parkach oczyszczane są na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, a chodniki przylegające do posesji powinni sprzątać właściciele lub zarządcy danej nieruchomości.

Jeśli szukasz informacji o zimowym utrzymaniu miasta kliknij tu:

 

Jeśli masz uwagi dotyczące zimowego utrzymania miasta, zgłoś to przez portal  Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, aplikację mobilną Warszawa 19115 lub całodobowy telefon 19115*.

*koszt połączenia z nr 19115 zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej

 

Galeria zdjęć

strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 628 26 74


    Elektroniczna skrzynka podawcza 

CAŁODOBOWO:

całodobowo