Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2015-11-29

Budżet partycypacyjny 2015 – projekty w realizacji ZOM

 

Budżet partycypacyjny
2015 

6 zwycięskich projektów z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego przypadło do realizacji Zarządowi Oczyszczania Miasta z racji faktu, że dotyczyły działań na terenach nam podlegających. Oto przegląd realizacji.

DZIELNICA OCHOTA

1. Dwa boiska do gry w siatkówkę plażową w parku Pole Mokotowskie. Powstały w maju na południe od głównego stawu. Boiska to pomysł pana Krzysztofa. Wyposażone są w czerwone siatki, mocowane do metalowych słupków zabezpieczonych nakładkami z gąbki. Z boisk można korzystać bezpłatnie w dowolnym czasie. Trzeba mieć ze sobą jedynie piłkę.

2. Plac zabaw w parku Pole Mokotowskie. Wśród drzew, między ulicami Fińską i Ondraszka, stanął plac zabaw z piaskową i trawiastą nawierzchnią. Znajdziecie go  ścieżki im. Ryszarda Kapuścińskiego. Do dyspozycji najmłodszych użytkowników parku jest od września kilkanaście urządzeń zabawowych zaproponowanych przez autora projektu, kolejnego pana Krzysztofa, i są to: bujaki, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, tunele, piramida linowa i oczywiście piaskownica. Zgodnie ze standardami placów zabaw będących pod opieką ZOM w trosce o bezpieczeństwo dzieci także i ten plac jest ogrodzony, obowiązuje na nim zakaz palenia tytoniu oraz wprowadzania zwierząt. 

3. Warto wspomnieć o projekcie "Suchą stopą przez Pole Mokotowskie na Kampus Ochota", który złożony został w pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego. Zrealizowaliśmy go w tym roku ze środków pochodzących z budżetu ZOM. Projekt zakładał remont alejki prowadzącej do ul. Żwirki i Wigury. Wyremontowany został jej 200-metrowy fragment w okolicy boisk do siatkówki plażowej. Nowa nawierzchnia wykonana jest z naturalnego, mineralnego materiału Hanse Grand. 

DZIELNICA REMBERTÓW

Nowe drzewa przy ul. Paderewskiego - to zwycięski projekt pana Kacpra, mieszkańca Rembertowa. Na odcinku od ul. Katiuszy do ul. Strycharskiej posadzono 5 grusz drobnoowocowych. Jest to odmiana drzewa owocowego, której głównym zadaniem jest wytworzenie jak największej ilości kwiatów. Wiosną intensywnie pachnące pokrywają całe drzewo. Owoce natomiast są małe i twarde, niejadalne dla ludzi, za to chętnie żywią się nimi ptaki. 

DZIELNICA WŁOCHY

Ukwiecenie okolic dworca PKP Włochy. To projekt pani Jolanty, która zgłaszając projekt przywołała potrzebę odtworzenia historycznego charakteru Włoch – dzielnicy założonej zgodnie z ideą Miasta - Ogrodu. W okolicy stacji posadzono ponad 2 tysiące roślin: 1,9 tys. begonii i pelargonii oraz 160 krzewów jaśminu i bzu. Rośliny rosną w pasach zieleni ulic Chrobrego i Popularnej. Begonie posadzono na rabacie w kształcie różowej wstążki – symbolu walki z rakiem piersi, natomiast pelargonie w metalowych koszyczkach powieszonych na latarniach w tej samej lokalizacji.

DZIELNICA ŻOLIBORZ

1. Balustrada bezpieczeństwa  na skarpie w parku Fosa i Stoki Cytadeli, równolegle do ul. L. Mierosławskiego. Projekt zgłosiła mieszkanka dzielnicy, pani Ewa. 6-metrowa, wykonana ze stali barierka, poprawia bezpieczeństwo i komfort użytkowników parku.

2. Wykonanie ekologicznej nawierzchni przy drzewie na pl. Wilsona. Autor projektu - pan Michał - w swoim projekcie zaproponował wyrównanie misy drzewa rosnącego w chodniku na pl. Wilsona nawierzchnią mineralno-żywiczną, przepuszczającą niezbędną do życia wodę i powietrze. To znana i z powodzeniem stosowana w świecie technologia. Jednocześnie wyrównano chodnik, co poprawiło bezpieczeństwo pieszych.

 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115