Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2018-02-14

Gotowi do sprzątania 24/7

 

24 godziny na dobę

7 dni w tygodniu

 

24 godziny na dobę – to tryb działania Pogotowia Porządkowego Zarządu Oczyszczania Miasta. Usuwając z warszawskich ulic nagle powstałe zanieczyszczenia dba nie tylko o czystość, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników stołecznych dróg.

Pogotowie Porządkowe to służba, która obok policji czy pogotowia ratunkowego zjawia się na miejscu wypadku. Ekipa pogotowia dokładnie i szybko usuwa z jezdni to, co mogłoby stwarzać niebezpieczeństwo – fragmenty karoserii, rozbite szkło czy rozlane paliwo. Zabiera zagubione ładunki, które wypadły z samochodów, np. żwir czy styropian, a także płynne substancje, które mogłyby stwarzać zagrożenie poślizgiem.

Pogotowie Porządkowe pracuje na miejscu wypadku wraz z innymi służbami

Pogotowie Porządkowe reaguje także po nawałnicach, gdy np. na jezdnię przewróci się drzewo lub spadną gałęzie, a także w przypadkach awarii miejskiej infrastruktury i po działaniach straży pożarnej, gdy z ulicy trzeba usunąć błoto czy lód.

Rozlane paliwa i oleje są neutralizowane i likwidowane

Szybkie uzyskanie efektu w postaci posprzątanej jezdni w wielu przypadkach wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Pojazdy Pogotowia Porządkowego wyposażone są nie tylko w podstawowe narzędzia do sprzątania – szczotki, szufle, wiadra, piłę mechaniczną czy środki do likwidacji plam z paliw. Tam, gdzie wymagane jest bardziej zaawansowane sprzątanie używana jest pompa do wody czy przecinarka do betonu i metalu. Na wyposażeniu samochodu specjalistycznego jest także myjka ciśnieniowa, odkurzacz przemysłowy do czyszczenia na sucho i mokro. Ponadto Pogotowie Porządkowe przy likwidacji zanieczyszczeń na drogach posługuje się zamiatarką, polewaczką, ładowarko-koparką, podnośnikiem i urządzeniem ze spryskiwaczem do likwidowania oblodzenia.

Podczas interwencji Pogotowie Porządkowe wykorzystuje np. przecinarkę do betonu czy myjkę ciśnieniową

Ekipy Pogotowia Porządkowego codziennie mają mnóstwo pracy. W styczniu wyjeżdżały do akcji 511 razy, w 2017 r. odnotowaliśmy ponad 7 tysięcy interwencji, w tym sprzątanie po 2,5 tys. wypadków i wywiezienie ok. 160 ton zanieczyszczeń i zagubionych ładunków. Warto zobaczyć, jak w skrócie wygląda ta praca.

 


Wcześniejsze aktualności
strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115