Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa
Pierwsze mycie Krakowskiego Przedmieścia
Wystartowaliśmy z myciem Krakowskiego Przedmieścia. Na mokro posprzątamy chodniki po obu stronach ulicy. To w sumie 26 tys. m2 powierzchni.
Chodniki do wyszorowania
Po zimowej przerwie rozpoczęliśmy mycie chodników wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Szorowarki i ekipy porządkowe pracują na odcinku od Placu Zamkowego do ul. Świętokrzyskiej, po obu stronach ulicy. To w sumie 26 tys. m2 powierzchni do wyczyszczenia, co potrwa około 4 dni. Ulica Krakowskie Przedmieście to jeden z najpopularniejszych traktów spacerowych w Warszawie. A specjalne miejsca potrzebują specjalnego traktowania, także w zakresie sprzątania. Dlatego wspomagamy zarządców odpowiedzialnych za czystość tych terenów.
Szorowarka czyści chodnik na Krakowskim Przedmieściu
Specjalistyczny sprzęt
Tak jak do sprzątania ulic używane są zamiatarki i zmywarki, tak na chodnikach działają szorowarki. To lekkie, zwrotne pojazdy o niewielkich rozmiarach, które przy pracy używają wody, co wzmaga efekty sprzątania, a także korzystnie wpływa na jakość powietrza. Z chodników usuwane są plamy, kurz i inne zanieczyszczenia. Żeby nie zakłócać komfortu spacerujących, prace rozpoczynają się wczesnym rankiem, czyli wtedy, kiedy ruch jest najmniejszy.
Mycie Krakowskiego Przedmieścia za pomocą szorowarki
Regularne porządki
Codziennie kontrolujemy czystość przy Trakcie Królewskim, organizujemy sprzątanie jezdni, opróżnianie koszy oraz zlecamy ich cotygodniowe mycie. Po Krakowskim Przedmieściu szorowarki wjadą na chodniki przy ul. Świętokrzyskiej. W planach jest również mycie w taki sposób przystanków tramwajowych przy Dworcu Centralnym. Porządki na mokro będą prowadzone przy sprzyjającej pogodzie do jesieni. Planujemy powtórzyć je ponad 20 razy.
Sprzątanie pod ziemią
Regularne sprzątanie terenów dla pieszych to także mycie przejść podziemnych. Zlecamy zamiatanie, a następnie mycie schodów, poręczy i zadaszenia, a także całą szerokość korytarza. Systematycznymi porządkami objętych jest 14 przejść, np. to przy stacji metra Marymont, przy Cytadeli, czy Placu na Rozdrożu.
Czysta Warszawa – wspólna sprawa
Nad czystością miasta pracują, oprócz Zarządu Oczyszczania Miasta, również inni zarządcy. Są to urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, a także administratorzy i zarządcy nieruchomości.