Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-04-20

Pierwsze mycie Krakowskiego Przedmieścia

Wystartowaliśmy z myciem Krakowskiego Przedmieścia. Na mokro posprzątamy chodniki po obu stronach ulicy. To w sumie 26 tys. m2 powierzchni.  

Chodniki do wyszorowania 

Po zimowej przerwie rozpoczęliśmy mycie chodników wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Szorowarki i ekipy porządkowe pracują na odcinku od Placu Zamkowego do ul. Świętokrzyskiej, po obu stronach ulicy. To w sumie 26 tys. m2​ powierzchni do wyczyszczenia, co  potrwa około 4 dni. Ulica Krakowskie Przedmieście to jeden z najpopularniejszych traktów spacerowych w Warszawie. A specjalne miejsca potrzebują specjalnego traktowania, także w zakresie sprzątania. Dlatego wspomagamy zarządców odpowiedzialnych za czystość tych terenów. 

Szorowarka czyści chodnik na Krakowskim Przedmieściu

Szorowarka czyści chodnik na Krakowskim Przedmieściu

Specjalistyczny sprzęt 

Tak jak do sprzątania ulic używane są zamiatarki i zmywarki, tak na chodnikach działają szorowarki. To lekkie, zwrotne pojazdy o niewielkich rozmiarach, które przy pracy używają wody, co wzmaga efekty sprzątania, a także korzystnie wpływa na jakość powietrza. Z chodników usuwane są plamy, kurz i inne zanieczyszczenia. Żeby nie zakłócać komfortu spacerujących, prace rozpoczynają się wczesnym rankiem, czyli wtedy, kiedy ruch jest najmniejszy. 

Mycie Krakowskiego Przedmieścia za pomocą szorowarki

Mycie Krakowskiego Przedmieścia za pomocą szorowarki 

Regularne porządki 

Codziennie kontrolujemy czystość przy Trakcie Królewskim, organizujemy sprzątanie jezdni, opróżnianie koszy oraz zlecamy ich cotygodniowe mycie. Po Krakowskim Przedmieściu szorowarki wjadą na chodniki przy ul. Świętokrzyskiej. W planach jest również mycie w taki sposób przystanków tramwajowych przy Dworcu Centralnym. Porządki na mokro będą prowadzone przy sprzyjającej pogodzie do jesieni. Planujemy powtórzyć je ponad 20 razy.  

Sprzątanie pod ziemią 

Regularne sprzątanie terenów dla pieszych to także mycie przejść podziemnych. Zlecamy zamiatanie, a następnie mycie schodów, poręczy i zadaszenia, a także całą szerokość korytarza. Systematycznymi porządkami objętych jest 14 przejść, np. to przy stacji metra Marymont, przy Cytadeli, czy Placu na Rozdrożu.  

Czysta Warszawa – wspólna sprawa 

Nad czystością miasta pracują, oprócz Zarządu Oczyszczania Miasta, również inni zarządcy. Są to urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Praskich Terenów Publicznych, a także administratorzy i zarządcy nieruchomości. 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115