Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2018-01-15

Podsumowanie 2017: nowe kosze na śmieci

100 nowych koszy - wśród nich także ustawione w ramach budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy mają do dyspozycji grubo ponad 20 tys. koszy na śmieci, 60% należy do Zarządu Oczyszczania Miasta.

Nowe kosze kupiliśmy w minionym roku głównie na Trakt Królewski, natomiast miejsca pod pojemniki z budżetu partycypacyjnego wskazali mieszkańcy. Najwięcej przybyło ich w Śródmieściu na ul. Świętokrzyskiej – 26 żeliwnych pojemników, a przy ul. Mokotowskiej 5 koszy betonowych. Taki same pojawiły się też w pozostałych dzielnicach: na Bemowie przy ulicach Żołnierzy Wyklętych, Korfantego, Powstańców Śląskich i Kaliskiego, na Mokotowie przy al. Wilanowskiej, na Ursynowie przy ulicach Rosoła i Cieszewskiego oraz w Wilanowie w okolicy al. Rzeczypospolitej oraz  ul. Przyczółkowej.

Kontrolerzy ZOM sprawdzając stan czystości przyglądają się przestrzeni publicznej także pod kątem uzupełnienia w infrastrukturę porządkową. Ten monitoring wykazał potrzebę dostawienia 13 koszy na Trakcie Królewskim. To najbardziej reprezentacyjna część miasta, którą co roku odwiedzają tłumy zostawiające po sobie tony odpadów. Kosze z tego rejonu są najbardziej narażone na zużycie, dlatego jesienią 300 sztuk poddaliśmy gruntownemu przeglądowi technicznemu.

Kosze żeliwne stoją głównie  w centrum, najbardziej powszechne są jednak w Warszawie kosze betonowe 

W pozostałej części miasta znaleźliśmy 400 koszy oszpeconych przez wandali. Pseudograffiti zostało usunięte jesienią metodą piaskowania. Natomiast regularnie raz na tydzień, jeśli tylko pozwala na to pogoda, myte są pojemniki przy Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za organizację opróżniania ok. 12 tys. z ponad 20 tys. koszy znajdujących się w Warszawie. Kosze stojące na chodnikach i przystankach komunikacji miejskiej opróżniane są codziennie – od jednego do nawet dziesięciu razy na dobę, jak zorganizowane są te prace prezentujemy w filmie. Częstotliwość uzależniona jest od lokalizacji kosza i natężenia ruchu pieszego w jego pobliżu. Pozostałe śmietniki opróżniane są na zlecenie m.in. urzędów dzielnic, Zarządu Zieleni m.st. Warszawy czy Zarządu Terenów Publicznych.

Ubiegłoroczne badania stanu czystości i poziomu zadowolenia z pracy służb komunalnych wskazują na duże zadowolenie mieszkańców, którzy wysoko oceniają porządek w stolicy, a tym samym naszą pracę. Zarówno efekty, jak i uznanie warszawiaków, to dla nas motywator do tegorocznych działań, których celem jest co najmniej utrzymanie tych wyników.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115