Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-07-11

Podsumowanie I połowa 2024: Wiaty i kosze bez bazgrołów

3000 wiat i koszy wyczyszczonych z pseudograffiti. Usuwamy nielegalne malunki w ramach miejskiej akcji #stopbazgrołom.

Wiaty na przystankach i kosze na śmieci to elementy miejskiej infrastruktury, z których na co dzień korzystają miliony pieszych i pasażerów komunikacji. Bazgroły obniżają poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz estetykę przestrzeni publicznej. Efekt czystego miasta osiągamy przez systematyczne usuwanie zaśmieceń, ale też likwidowanie skutków wandalizmu, a tak traktujemy pseudograffiti. W ramach stołecznej akcji #stopbazgrołom przywracamy właściwy wygląd miejskim meblom. Zadbane wpływają pozytywnie na samopoczucie przechodniów i osób korzystających z transportu miejskiego. Od początku roku oczyściliśmy 3000 przystanków i śmietników.

Wiaty na błysk

Dbamy o czystość 1400 wiat. Przystanki regularnie myjemy, a dodatkowo nasze grupy szybkiego reagowania na bieżąco czyszczą pseudograffiti. Do likwidowania bazgrołów używają wody i specjalistycznych preparatów. Od początku roku przeprowadziłliśmy 2600 takich interwencji.

Pracownik grupy szybkiego reagowania usuwa pseudograffiti z wiaty na przystanku. Na dole napis I połowa 2024, 2600 wyczyszczonych wiat. W górnym lewym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Kosze bez malunków

W tym roku kompleksowo wyczyściliśmy 300 pomazanych koszy. Ekipa porządkowa swoje działania rozpoczyna od nałożenia bezpiecznego dla środowiska preparatu, który rozpuszcza farbę. Następnie wodą pod ciśnieniem gruntownie myje cały kosz, razem z pokrywą i chodnikiem wokół.

Usuwanie pseudograffiti z kosza na śmieci przy użyciu myjki ciśnieniowej. Kosz stoi na chodniku, w tle ulica. Na dole napis I połowa 2024, 300 wyczyszczonych koszy. W górnym lewym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Widzisz – zgłoś

Informacje o koszach i wiatach do wyczyszczenia przekazują nasi kontrolerzy. Do ich zadań należy całodobowy monitoring stolicy pod kątem czystości. Ważnym źródłem informacji są też mieszkańcy, którzy zgłaszają swoje obserwacje dotyczące porządku do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Kompleksowo dla czystej Warszawy

Według ostatniego* badania Barometr Warszawski aż 97% warszawiaków uznaje czystość w mieście za ważną i bardzo ważną. Dlatego od wielu lat tworzymy i udoskonalamy system utrzymania porządku, na który składa się regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków oraz opróżnianie koszy na śmieci. To również działania w odpowiedzi na nagłe zdarzenia, a także codzienna kontrola zarówno miejskiej przestrzeni, jak i jakości wykonywanych na nasze zlecenie usług. Jako jednostka odpowiedzialna za dużą część terenów w Warszawie utrzymujemy wysokie standardy porządku, co jest doceniane nie tylko przez mieszkańców, ale i osoby odwiedzające stolicę. Czystość w mieście dobrze i bardzo dobrze ocenia 84% ankietowanych.

*Barometr Warszawski marzec 2024


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115