Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-07-15

Podsumowanie I połowa 2024: Woda konieczna do porządków

Szorowarki, myjki ciśnieniowe i woda – to niezbędne wyposażenie służb oczyszczania, które dbają o chodniki, przystanki i przejścia podziemne. Kiedy sprzątamy tereny dla pieszych stawiamy na regularność oraz optymalne częstotliwości.

Systematyczne sprzątanie na mokro to jeden z istotniejszych elementów systemu prac porządkowych, jakie organizujemy w Warszawie. Przy organizacji sprzątania w tak ogromnym mieście, jakim jest Warszawa, uwzględniamy szereg czynników, które wpływają zarówno na technologię, jak i częstotliwość prac porządkowych. Mamy tereny, które wymagają stosowania bardziej specjalistycznego sprzętu oraz zintensyfikowania naszych prac. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie wysokiego standardu czystości na ulicach, chodnikach i przystankach, a w efekcie zadowolenie adresatów naszych działań, czyli mieszkańców i gości odwiedzających stolicę.

Wyszorowane chodniki

Miejsca szczególnie atrakcyjne dla turystów, jak Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, czy Świętokrzyska i Plac Pięciu Rogów, wymagają specjalnych porządków. 7300 m kw. chodników w tych lokalizacjach porządkowanych jest na mokro przy pomocy szorowarek oraz myjek ciśnieniowych. W ten sposób wspomagamy zarządców w dbaniu o czystość. Od wiosny służby oczyszczania umyły te tereny 26 razy.

Szorowarka muje chodnik, w tle drzewa i ulica. Na dole dane: I połowa 2024, 26 sprzątań.  W górnym lewym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta.

Czyste wiaty

4400 przystanków autobusowych i tramwajowych jest regularnie sprzątanych przez ekipy porządkowe, które zamiatają chodniki, zbierają śmieci i opróżniają kosze. Specjalnym serwisem porządkowym obejmujemy wiaty, które w pierwszej połowie tego roku umyliśmy 2500 razy. Wodą pod ciśnieniem gruntownie czyścimy dach, ławki, gabloty i chodnik. Każda wiata przeszła taki serwis przynajmniej raz, a w miejscach, gdzie jest najwięcej pasażerów, nawet 4 razy. Kompleksowym myciem objmujemy też zadaszenia i przystanki na pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym.

Firma porządkowa w roboczych strojac h myje wiatę przystankową za pomocą myjek ciśnieniowych. Na dole napis: I połowa 2024, 2500 umtych wiat.  W górnym lewym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta.

Wyczyszczone przejścia podziemne

15 przejść podziemnych, które nam podlegają, czyścimy na mokro. Najpierw chodniki zamiatamy na całej szerokości, a następnie kompleksowo myjemy, czyli wraz ze schodami, barierkami, a nawet szklanymi zadaszeniami nad wejściami, jak np. przy Centrum Nauki Kopernik. Porządki dotyczą również przejść w wieżycach mostu Poniatowskiego. Do tej pory posprzątaliśmy wszystkie te miejsca 51 razy.

Pracownicy firmy porządkowej w strojach roboczych myją przejście podziemne za pomocą myjki ciśnieniowej. Na dole dane: I połowa 2024, 51 umytych przejść podziemnych.  W górnym lewym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

#stopBazgrołom

Pomazany kosz czy wiata to akt wandalizmu, a nie wyraz artyzmu, dlatego w ramach akcji #stopBazgrołom, usuwamy takie nielegalne napisy i malunki. Żeby skutecznie pozbyć się śladów po farbach, sprejach i markerach ekipy porządkowe używają specjalnych preparatów oraz wody pod ciśnieniem. Estetyczny wygląd odzyskało do tej pory już 3000 wiat i koszy. Elementy miejskiej infrastruktury do umycia wskazują nasi kontrolerzy, którzy codziennie monitorują miasto pod kątem czystości. Mieszkańcy również mogą zgłaszać lokalizacje pomazanych pojemników i przystanków przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Usuwanie pseudograffiti z  wiaty przystankowej przy użyciu skrobaczki oraz kosza na śmieci przy użyciu myjki ciśnieniowej. Na górze napis: I połowa 2024. Na dole napis 3000 wyczyszczonych wiat i koszy. W górnym lewym rogu logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Kompleksowo dla czystej Warszawy

Według ostatniego* badania Barometr Warszawski aż 97% warszawiaków uznaje czystość w mieście za ważną i bardzo ważną. Dlatego od wielu lat tworzymy i udoskonalamy system utrzymania porządku, na który składa się regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków oraz opróżnianie koszy na śmieci. To również działania w odpowiedzi na nagłe zdarzenia, a także codzienna kontrola zarówno miejskiej przestrzeni, jak i jakości wykonywanych na nasze zlecenie usług. Jako jednostka odpowiedzialna za dużą część terenów w Warszawie utrzymujemy wysokie standardy porządku, co jest doceniane nie tylko przez mieszkańców, ale i osoby odwiedzające stolicę. Czystość w mieście dobrze i bardzo dobrze ocenia 84% ankietowanych.

*Barometr Warszawski marzec 2024


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115