Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-07-20

Podsumowanie I połowy 2021: Kosze na śmieci

3,5 mln – tyle razy opróżniliśmy uliczne kosze. W pierwszej połowie roku umyliśmy też prawie 700 pojemników. 

Mamy pod swoją opieką 12 tys. koszy. To jest około połowy wszystkich pojemników ustawionych w Warszawie na chodnikach, przystankach komunikacji miejskiej i przy przejściach dla pieszych. Każdy z koszy opróżniamy przynajmniej raz dziennie. Częstotliwość z jaką ekipy porządkowe wybierają śmieci jest dostosowywana do potrzeb. W okresie letnim, w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców, to nawet 5 razy na dobę. Od początku roku zanieczyszczenia z koszy usunięliśmy 3,5 mln razy.

 

Zdjęcie betonowego kosza na śmieci, w tle autobus komunikacji miejskiej. Dane: Kosze na śmieci, I połowa 2021, 3,5 mln opróżnień. Na dole hasło: czysta Warszawa - wspólna sprawa. Logotyp Zarządu Oczyszczania Miasta

Czyszczenie na mokro

Umyliśmy 240 koszy ustawionych na przystankach autobusowych i tramwajowych w Śródmieściu. Woda pod ciśnieniem z powierzchni pojemników zmyła zabrudzenia z jedzenia i napojów, ślady po gumach do żucia, a także kurz i piach. Dodatkowo wyczyściliśmy chodniki wokół koszy. Te prace zrealizowaliśmy w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego. Regularnie, raz na tydzień, myjemy 260 żeliwnych koszy na Trakcie Królewskim i ul. Świętokrzyskiej. 

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową

Pracownik firmy porządkowej myje betonowy kosz myjką ciśnieniową

Bez bazgrołów

Dodatkowym czyszczeniem objęliśmy ponad 170 pomazanych koszy. Farby i spreje używane przez wandali do pseudograffiti wymagają użycia specjalnych środków czyszczących. Na fragmenty obudowy z bohomazami nakłada się biodegradowalny preparat, który ułatwia ich usunięcie. Następnie cały kosz myty jest gorącą wodą pod ciśnieniem. Do jesieni planujemy oczyścić w ten sposób nawet 1000 pojemników. Zgłoszenia koszy do umycia mieszkańcy mogą przekazywać przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Pracownik firmy porządkowej nakłada pędzlem na pomazany kosz preparat czyszczący

Pracownik usuwa pseudograffiti z powierzchni kosza

Czystość na wysokim poziomie

Kompleksowo dbamy o czystość, a co za tym idzie – również bezpieczeństwo w Warszawie. Organizujemy regularne oraz interwencyjne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, a także opróżnianie ulicznych koszy na śmieci. Efekty wymaganego przez nas wysokiego standardu utrzymania czystości są dostrzegane i docenianie przez mieszkańców miasta i turystów, co widać w sondażach. W ostatniej edycji Barometru Warszawskiego czystość i porządek dobrze ocenia 92% ankietowanych. 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115