Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-02-13

Ponad pół tysiąca interwencji w tym roku

Już ponad 500 razy interweniowało w tym roku Pogotowie Porządkowe ZOM. Dla czystości stołecznych dróg i bezpieczeństwa ich użytkowników jest w gotowości 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W nocy, i w dniu wolnym, w deszczu i śniegu – bez przerwy, 24 godziny na dobę, przez wszystkie dni w roku, o czystość i bezpieczeństwo na stołecznych drogach dba Pogotowie Porządkowe ZOM. Do jego zadań należy usuwanie z jezdni nagłych zanieczyszczeń. Mogą to być elementy karoserii i szyb po wypadkach oraz kolizjach, a także rozlane oleje, paliwa i inne płyny, które mogą spowodować poślizg. Od początku roku ekipy Pogotowia wyjeżdżały do działań już 530 razy.

Ekipa Pogotowia Porządkowego ZOM usuwa z jezdni elementy karoserii po kolizji, w tle rozstawione pachołki drogowe i kamienice

Ekipy Pogotowia Porządkowego ZOM są gotowe do działania przez całą dobę

Szybkość ma znaczenie

Pogotowie Porządkowe ZOM wzywane jest razem z innymi służbami, takimi jak pogotowie ratunkowe, policja czy straż pożarna. Sprawne usuwanie skutków zdarzeń znacznie ogranicza zagrożenia i uciążliwości dla kierowców i pieszych, ale także dla funkcjonowania miasta. Wpływa m.in. na komfort podróży mieszkańców, którzy jako środek transportu po mieście wybierają autobus lub tramwaj. A jak pokazują najnowsze wyniki Barometru Warszawskiego w codziennych podróżach aż 52% ankietowanych wybiera komunikację miejska.

Czekolada i siano na jezdni

Do zadań Pogotowia należy też zabieranie z jezdni ładunków, które wypadły na nią podczas transportu. Zdarzyło się już sprzątać czekoladę, ciastka, miód, ubrania, kosmetyki czy gruz. Interwencje są podejmowane również po demonstracjach, które zajmują pas drogi. W kategorii nietypowych zanieczyszczeń, z którymi zetknęły się służby oczyszczania, były bele siana, jabłka czy jajka. Pogotowie Porządkowe ZOM zabezpiecza pod kątem czystości i porządku także imprezy masowe, święta państwowe oraz wydarzenia sportowe.

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Sygnał do interwencji Pogotowie dostaje z Centrum Dowodzenia Zarządu Oczyszczania Miasta. To tam nasi kontrolerzy kierują informacje o konieczności podjęcia działania. Swoje zgłoszenia przekazuje również Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa. Sprawdzane są również sygnały od mieszkańców przekazywane z Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

 


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115