Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2024-07-30

Śmieci z remontu oddaj we właściwe miejsce

Wakacje sprzyjają pracom remontowym. Dowiedz się co zrobić z nietypowymi odpadami, które zostają po odświeżaniu mieszkania.

Lato to zwyczajowa pora roku na przeprowadzenie remontu. Przed jego rozpoczęciem trzeba zadbać o prawidłowe pozbycie się odpadów. Bo śmieci poremontowych nie można wrzucić do czarnego pojemnika z oznakowaniem „zmieszane”.

Wybierz kontener lub worek

Przy dużym remoncie można zamówić kontener, przy mniejszym – worek. W obu przypadkach należy upewnić się, że firma, z której usług korzystamy przy przekazaniu odpadów poremontowych, ma odpowiednie zezwolenia na ich wywóz i utylizację. Trzecią opcją jest skorzystanie za symboliczną opłatą z oferty sklepów z materiałami budowlanymi, w których znajdują się punkty odbioru.

Ogromny worek wypełniony odpadami po remoncie, porzucony na trawniku, w tle garaż, bloki mieszkalny i ulica osiedlowa
Porzucone śmieci szpecą miasto i zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców

Skorzystaj z PSZOK-u

Całkowicie bezpłatnie śmieci poremontowe można oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Tam przyjmowane są opakowania po farbach i klejach, glazura, szkło, meble, a także gruz. W PSZOK-ach można zostawić także elektrośmieci, czyli pralkę czy lodówkę. W przypadku tych odpadów jest jeszcze możliwość przekazania ich do punktu ElektroEko lub odbiór bezpośrednio z domu. Szczegóły są dostępne na https://warszawa19115.pl/-/informacja-o-elektroodpadach.

Stare meble pozostawione na chodniku przed wejście do bloku mieszkalnego, w tle żywopłot i zaparkowane auta
Zużyte meble przyjmują bezpłatnie PSZOK-i

Widzisz zaśmiecenie – zgłoś

Wspólne patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej, które kontrolują Warszawę pod kątem czystości, regularnie trafiają na porzucone worki wypełnione gruzem, opakowania po materiałach budowlanych czy zużyte meble. Takie podrzuty nie tylko obniżają estetykę miejskiej przestrzeni, ale także bezpieczeństwo, ponieważ, kiedy są ustawione przy jezdniach, to ograniczają widoczność. Gdy z kolei zawierają resztki substancji chemicznych, mogą być zagrożeniem dla środowiska, a nawet mających z nimi styczność ludzi i zwierząt. Mieszkańcy również mogą interweniować, gdy widzą zanieczyszczenie. Wystarczy przekazać taką informację do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, skąd trafi do odpowiednego zarządcy.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115