Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2017-09-21

20 tysięcy interwencji dla czystości i bezpieczeństwa

 

wspólne patrole

ZOM i Straży Miejskiej

 

Kontrolujemy czystość w całym mieście. Codziennie wspólne patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej monitorują stolicę pod kątem porządku i bezpieczeństwa.

Każdego dnia patrole porządkowe – Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej – sprawdzają, jak zarządcy terenów dbają o czystość. Oceniają stan estetyki terenów publicznych – chodników, ulic, terenów zieleni, zwracają uwagę na stan miejskich mebli i infrastruktury. Jeśli mają zastrzeżenia, interweniują u zarządcy terenu. Takich spraw od początku roku było już 20 tysięcy.

W efekcie interwencji z krajobrazu Warszawy znikają dzikie wysypiska, przepełnione kosze na śmieci, zaśmiecenie z trawników, nieestetyczne chwastowiska, ale także np. wraki samochodów czy porzucone rowery. Kontrolowany jest stan techniczny przyulicznych płotków i słupków, znaków drogowych i ławek. Pod kątem czystości sprawdzane są także przystanki komunikacji miejskiej.

Dzięki interwencjom patroli ZOM i SM znikają dzikie wysypiska, jak np. to przy ul. Piwoniowej

Drugi rodzaj podejmowanych interwencji to te, których celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Odnotowywane są m.in. zapadnięte fragmenty chodnika, niezabezpieczone studzienki kanalizacyjne, nieczynne sygnalizatory świetlne, ale także np. zniszczone balustrady na tarasach widokowych.

Efekt interwencji – usuwanie przerostów zieleni przy rondzie Tybetu

W przypadku zauważonych nieprawidłowości kontrolerzy ustalają i interweniują u zarządców terenów. Od początku roku takich zdarzeń było już ponad 20 tysięcy. Podczas kolejnej kontroli sprawdzają, jak zalecenia zostały wykonane, w przypadku niezastosowania się sprawa może zakończyć się mandatem lub mieć finał w sądzie.

Zaśmiecenia są niekiedy dość nietypowe

Codzienna praca wspólnych patroli ZOM i Straży Miejskiej przekłada się na wyższy standard czystości i bezpieczeństwa, a co za tym idzie – lepszą jakość życia w Warszawie. Każdy z mieszkańców stolicy może zadbać o wspólną przestrzeń i zasygnalizować zauważone zaśmiecenie, zniszczenie czy wandalizm poprzez zgłoszenie obserwacji przez telefon, aplikację mobilną lub stronę internetową do Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115