Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2016-01-28

2015 podsumowanie 6: Oczyszczanie chodników

Podsumowanie 2015:

CHODNIKI

   

8,5 mln m² chodników

oczyszczonych interwencyjnie,

1 380 ciężarówek śmieci

8,5 mln m² chodników wysprzątanych interwencyjnie przez 135 osób. Usunięte śmieci zapełniły 1 380 ciężarówek. Podsumowujemy wyniki pracy grupy interwencyjnej ZOM w 2015 r. Swój udział w sprzątaniu stolicy mają także skazani z Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka. Systematyczne i całoroczne oczyszczanie chodników prowadzą natomiast firmy wyłonione w przetargach. 

Nieodśnieżony chodnik, śliska nawierzchnia, pryzma śniegu utrudniająca przejście. Jest nagłe zgłoszenie, jest reakcja. W gotowości do interwencyjnego posprzątania terenów podlegających Zarządowi Oczyszczania Miasta jest ponad 120-osobowa grupa pracowników działających na zgłoszenia mieszkańców i kontrolerów ZOM. Dodatkowym wsparciem dla służb oczyszczania miasta jest grupa skazanych z Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka, którzy pracują na rzecz miasta nieodpłatnie. Wyruszają do działań tam, gdzie interwencja musi zostać przeprowadzona w trybie pilnym. W 2015 r. pracownicy interwencyjni oraz skazani oczyścili 8,5 mln m² chodników oraz zebrali ok. 1380 ciężarówek śmieci. 

Skuwanie lodu i odśnieżanie chodników to jedno z zadań grupy szybkiego reagowania. Na zdjęciu oczyszczanie ul. Patriotów

Zabezpieczanie przed śliskością chodnika ul. Grójeckiej

Zadania jakie realizują pracownicy interwencyjni zależą od pory roku, zimą jest to odśnieżanie, skuwanie lodu i posypywanie chodników piaskiem. Natomiast od wiosny do jesieni zamiatanie, usuwanie z chodników trawy i chwastów, przycinanie brzegów trawników, oczyszczanie ścieżek rowerowych oraz usuwanie nielegalnych składowisk śmieci.

W okresie letnim chodniki są zamiatane, a spomiędzy płyt i kostki usuwane są przerosty

Usuwanie trawy i chwastów z chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Rodowicza Anody

Po przejściu pracowników grupy interwencyjnej estetyka znacznie wzrasta, tu usuwanie przerostów trawy
pod wiaduktami Trasy Siekierkowskiej

Praca skazanych z Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka, którzy pracują na rzecz miasta nieodpłatnie, polega nie tylko na dbaniu o czystość chodników, skwerów i zieleńców. Doglądają również miejskich mebli, myjąc na przykład kosze na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie.

Skazani do pracy na rzecz czystości miasta zgłaszają się dobrowolnie, a ich zaangażowanie niesie za sobą korzyści resocjalizacyjne

Pielenie mis drzew realizowane przez osadzonych z Zakładu Karnego Warszawa-Białołęka

ZOM ma pod swoją opieką 1,7 m² chodników, których oczyszczanie zleca firmom zewnętrznym. Za utrzymanie chodników i ulic odpowiadają też Urzędy Dzielnic. Spółdzielnie mieszkaniowe i administracje osiedli powinny oczyszczać drogi wewnętrzne, chodniki i inne tereny będące ich własnością bądź w ich zarządzie. Właściciele lub zarządcy nieruchomości – otoczenie i chodniki przebiegające wzdłuż posesji. Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada za przystanki komunikacji miejskiej. A wybrane ścieżki rowerowe oczyszczane są zimą na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115