Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2023-06-20

Chodniki sprzątane na mokro

Regularne zamiatanie i zbieranie zanieczyszczeń, ale też porządki na mokro. Myjemy najbardziej reprezentacyjne miejsca w stolicy.

Są takie chodniki, które ze względu na swoją lokalizację, wymagają specjalnego traktowania, czyli regularnego sprzątania na mokro. W miejscach reprezentacyjnych, czyli na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, Świętokrzyskiej i Placu Pięciu Rogów wspomagamy zarządców w dbaniu o czystość. Porządki z użyciem wody prowadzone są przy pomocy szorowarek i myjek ciśnieniowych. W taki sposób myte są również przystanki tramwajowe oraz pętla autobusowa przy Dworcu Centralnym. To w sumie ponad 75 tys. m kw. powierzchni.

Szorowarka myje nawierzchnię Placu Pięciu Rogów, w tle drzewa, ławki i instalacja artystyczna w postaci niebieskiego jaja drozda.

Szorowarka co tydzień pracuje na Placu Pięciu Rogów

Czysto od rana

Sprzątanie chodników rozpoczyna się o świcie. Dzięki temu, że ruch jest mniejszy, minimalizujemy niedogodności dla pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Służby porządkowe dokładnie oczyszczają całą szerokość chodnika, razem z powierzchnią przystanku. Szorowarka obrotowymi szczotkami myje nawierzchnię, a woda z zanieczyszczeniami od razu jest zasysana do zbiornika. W trudno dostępnych miejscach lub w przypadku uporczywego zabrudzenia w ruch idą myjki, które doczyszczają nawierzchnię wodą pod ciśnieniem. Takei porządki będziemy powtarzać na mokro regularnie aż do jesieni.

Pracownik służby oczyszczania myjka ciśnieniową myje chodnik, w tle pracuje szorowarka.
Wsparciem dla pracy szorowarki jest używanie do porządków również wody pod ciśnieniem

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Organizujemy całoroczne sprzątanie 3,5 mln m kw. terenów dla pieszych, które obejmują również przystanki komunikacji miejskiej, schody, kładki i dojścia do stacji metra. Nad czystością miasta oprócz nas pracują również inni zarządcy. Są to urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. WarszawyZarząd Terenów PublicznychZarząd Praskich Terenów Publicznych, a także administratorzy i zarządcy nieruchomości. Mieszkańcy, którzy widzą miejsce wymagające uporządkowania, mogą je zgłosić do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115