Kliknij by zobaczyć nasz profil na Facebooku

 

 

 

Zarząd Oczyszczania Miasta

Aktualności

2021-10-05

Czyste kosze

Generalne mycie ulicznych koszy na śmieci. Wyczyściliśmy już w tym roku 4200 pojemników. A to jeszcze nie koniec.

Gruntowne mycie dotyczy koszy, za które odpowiadamy, czyli tych ustawionych na przystankach autobusowych i tramwajowych, przy wejściach do stacji metra oraz na chodnikach i przy przejściach dla pieszych. Już wyczyściliśmy 4200 koszy, m.in. w Ursusie, na Żoliborzu i Ochocie, a przed zimą planujemy zadbać w ten sposób o jeszcze kilka tysięcy pojemników.

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową, w tle widać autobus miejski

Pracownik firmy porządkowej myje kosz myjką ciśnieniową

Woda w użyciu

Czyste kosze wpływają pozytywnie nie tylko na estetykę przestrzeni publicznej, ale także na chęć skorzystania z pojemnika. Jego betonowa, nieregularna powierzchnia to wyzwanie dla ekipy porządkowej. Dlatego przy czyszczeniu najlepiej sprawdza się użycie myjki ciśnieniowej – woda dociera do każdego zakamarka, usuwa kurz, piach i ślady po jedzeniu. O porządek dbamy kompleksowo, dlatego razem z koszami zleciliśmy mycie również chodników wokół nich.

Kosze bez bazgrołów

Oprócz mycia organizujemy także czyszczenie specjalistyczne, które dotyczy koszy oszpeconych przez wandali. Do usunięcia bazgrołów pracownicy firm sprzątających używają nie tylko wody, ale także biodegradowalnych środków, które są wstanie poradzić sobie z farbami i sprejami. W tym roku ZOM wyczyścił z pseudograffiti już niemal 400 koszy.

Zbliżenie na betonowy kosz na którym jest wysprejowany napis. Widać rękę pracownika trzymającego pędzel w biało-czerwonej rękawiczce. Pędzlem nakłada na kosz bezbarwny preparat czyszczacy.
Pracownik firmy porządkowej nakłada pędzlem na pomazany kosz preparat czyszczący

Systematyczne porządki

Jesienne mycie koszy to kolejna taka czystościowa akcja przeprowadzana w mieście. Przed wakacjami w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego zleciliśmy umycie 240 pojemników w Śródmieściu. A od wiosny, średnio raz w tygodniu, myte są kosze na Trakcie Królewskim i wzdłuż ul. Świętokrzyskiej.

Odpowiadamy za 12 000 z około 27 000 ulicznych koszy na śmieci w Warszawie. Pozostałe są opróżniane na zlecenie innych zarządców, m.in. urzędów dzielnic, Zarządu Terenów Publicznych i Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.


strona do druku

Kontakt

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Pracujemy od poniedziałku do piątku 
w godz. 7.30 - 15.30

        Dane do faktury

Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa
NIP: 525-22-48-481

Odbiorca i płatnik (do wpisania w uwagach):
Zarząd Oczyszczania Miasta
Al. Jerozolimskie 11/19
00-508 Warszawa

Centrala:
tel.  (22) 277 04 00

Sekretariat:
tel.  (22) 277 04 70
        (22) 277 04 99
fax: (22) 277 04 69

CAŁODOBOWO:

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19 115